Tag : враќа

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Жикина династија“ добива продолжение: Во подготовка филмот „Луда година“ – еден актер сигурно се враќа

Слободен печат
Некогаш не постоеше семејство кое при прикажувањето на „Жикина династија“ на ТВ екраните не се смееше на цел глас. Српската комедија која радуваше многу семејства...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Кога си ѕвезда, се ти е дозволено: Том Круз го избегна карантинот, се враќа на снимањето на „Невозможна мисија 7“

Слободен печат
Да се потсетиме, снимањето на „Невозможна мисија 7“ е одложено за февруари поради појавата на пандемијата од коронавирусот. Дури и среде пандемија и светска криза...
Вести Економија

„Луфтханза“ бесплатно ќе ги враќа туристите во земјата доколку се во опасност од „ковид – 19“

Слободен печат
Германската национална авиокомпанија Луфтханза најави дека ќе ги враќа туристите во земјата бесплатно, доколку тоа е потребно поради вирусот Ковид-19. Како што пренесуваат странските агенции,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Се враќа „La Casa De Papel“, еве кога ќе можете да уживате во петтата сезона

Слободен печат
Фановите на една од најгледаните серии деновиве „La Casa De Papel“ со нетрпение ја очекуваат веста кога ќе може да ја гледаат новата, петта сезона,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Женственоста се враќа на голема врата: Овие фустани ќе бидат ХИТ ова лето! (ФОТО)

Слободен печат
Во мода повторно е чипката, свилата, точките и по некое парче од плакарот на баба… Плетени фустани или фустани со плетени детали View this post...
Вести Македонија Слајдер

Од утре работата на болниците се враќа во нормала

Горан Наумовски
– Кога и да се одржат изборите ќе мора да се изработи протокол за спроведување од Комисијата за заразни болести, за да се спречи можност...
Забава Магазин

Забар кој им ја враќа насмевката на сиромашните (ФОТО)

Слободен печат
Роси (38) ја основал „NVO Por1sorriso“ и патува во светот со своите соработници, бесплатно средувајќи ги забите на најсиромашните луѓе и покажувајќи колку убавата насмевка...
Магазин Филм и ТВ

Се враќа култната серија „Беверли Хилс“, погледнете ја најавната шпица пред денешната премиера (ВИДЕО)

Слободен печат
Продолжението на култната серија „Беверли Хилс“ насловено „БХ90210“ се враќа на телевизиските екрани, а вечерва ќе ја доживее својата премиера на првата епизода. Во најавната...
Еспресо Мода

На голема врата го враќа во мода познатиот костим за капење (ФОТО)

Слободен печат
Се сеќавате на оној црвен едноделен костим за капење од популарната серија „Чувари на плажата“? Изгледа дека оваа година повторно ќе го гледате на девојките,...