Врчак се враќа на сцената: Подгответе се за изненадување по корона-кризата!

Еден од омилените пејачи на македонската публика, раперот Раде Врчаковски – Врчак по се изгледа наскоро ќе го видиме повторно на музичката сцена.

Тој вчера преку неговиот профил на „Фејсбук“ објави дека по завршувањето на корона-кризата ќе ја изненади публиката со нешто ново.

Врчак откри дека за новиот материјал соработувал со менаџерот на светски познатиот Бруно Марс.

Погледнете што напиша познатиот рапер:

8.15.2019 Наи убавото момче во LA :)))))))) Снимавме producer featuring музички албум во LA со инжињерот на Бруно Марс…

Publiée par Раде Врчаковски sur Mercredi 21 octobre 2020

– Најубавото момче во LA :)))))))) Снимавме producer featuring музички албум во LA со инжињерот на Бруно Марс во PARAMOUNТ STUDIOS – музичкиот албум е американски со артисти од Los Angeles (a има и изненадувања). Пеачите се предобри, велат песните се сон, на аудициите имаше и една девојка која како мала има пеено пратечки вокали на Jenet Jekson.

Прочитајте и...  Нутриционист Тања Турунџиева: Како да го сочувате и зајакнете имунитетот во време на коронавирусот

Инжeњерот на Бруно Марс (со кого работев по препорака на моите професори од Беркли) има работено на песни со миљарди гледаност (актуелен е многу, има за Jason Derulo (Swalla, breathing) работено) – вели, како и целиот тим, дека е албумот е еден од најдобрите и најдобро испродуцираните музички албуми што ги чуле во животот, вклучвајки и еден GRAMMY AWARDS номени соработник кои воедно кажа дека текстовите се наидоби музички текстови напишани во Американската музичка историја, велат мегахит по мегахит е цел албум :)))))))) Yea, ALWAYS THE BEST! (јас завршив како почесен скрос одличен студент во Америка high school и на Беркли исто – ме обожаваа професорите – имам среќна ѕвезда).

Прочитајте и...  ВИДЕО: Зошто се расплака Дуа Липа?

Љубовен музички албум е, ќе напишам подетално се на фб ако има време во следен пост. Спремете се за изнедадување идната година по завршување на корна кризата.

Идеата за албумот ми дојде на еден преубав летен одмор на море, по една преубава случка. Полн со љубов во пријатните чуства од наи големата организација против робства и злоупотреби на животињата во државата која ме направи HERO против робства на животинчња – целиот албум го правев од срце и со план секоја една песна да е подобра од секој еден билборд број 1 што беше хит летото – за да дојдам до внимание и да се пренесе порака против робства и злоупотреба на животинчњата world wide со наи големи можни успеси – стои во неговата објава.

Прочитајте и...  Време е да почнете да додавате коприва во вашата исхрана, еве зошто

Инаку Врчак пред да се повлече пред неколку години од музичката сцена, беше еден од најпопуларните и најбарани музичари.

Поврзани вести

Вкусови што се памтат: Грчка кујна – Грчка пита (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Не фрлајте ја кората од портокал – Доколку се користи вака, го лекува срцето, ги смирува воспаленијата, го регулира притисокот!

Слободен Печат

ФОТО| Со кристали и 10 000 бисери: Погледнете како изгледала венчаницата на Елизабета Втора

Слободен печат

ФОТО: Лила Филиповска на ручек во скопската ЗОО и тоа погледнете со кого!

Време е да почнете да додавате коприва во вашата исхрана, еве зошто

Слободен Печат

ВИДЕО | Сакаше да ја запроси, па доби удар во глава: Но, погледнете го крајот!

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian