Tag : подгответе

Магазин Магазин слајдер Храна

Предлог за денешниот ручек – Подгответе роловано ароматично пилешко месо

Слободен печат
Немате идеја што да ручате денес? Без гајле, ние ви нудиме одличен рецепт… Состојки: 350 грама бело пилешко месо 200 грама чадена сланина 3 чешниња...
Магазин Магазин слајдер Храна

Лажица полна вкусови – Подгответе зелена чорба за целото семејство

Слободен печат
Состојки: 1 главица кељ 300 грама пилешко месо 1 страк праз 1 главица кромид масло за јадење 2  компири со средна големина сол црн бибер...
Здравје Магазин

Под­гот­ве­те си на­пи­ток со кој ќе ги на­ма­ли­те сим­пто­ми­те на есен­ски за­мор

Слободен печат
До­кол­ку сте од оние што се­ко­ја го­ди­на во пе­ри­о­дот сеп­тем­ври – но­ем­ври чув­ству­ва­ат те­го­би во ор­га­низ­мот, се чув­ству­ва­те уморно, деп­ре­сив­но и без жел­ба да нап­ра­ви­те...
Еспресо Храна

Подгответе ручек од само 3 состојки (ВИДЕО)

Слободен печат
Можеби дома ги немате сите состојки за некое комплицирано јадење, а навистина ви се брза да подготвите ручек или пак вечера за вашето семејство. Овие...
Еспресо Храна

Ќе го обожавате: Подгответе си сами фокачо леб со маслинки и рузмарин (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Овој неодолив фокачо леб е одличен како прилог со месо или зеленчук или како едноставна вечера со една чаша јогурт. Потребни состојки: За тесто: •...