10 C
Скопје

По седум години пауза „Dexter“ се враќа на малите екрани

Во текот на осум сезони серискиот убиец и полицискиот форезничар Декстер ги освои срцата на милиони фанови, а одлична вест за нив е дека Декстер се враќа на малите екрани, барем на кратко.

Имено, телевизискиот канал „Showtime“ потврди дека нарачале 10 нови епизоди од серијата „Dexter“, а главната улога и понатаму ќе ја толку Мајкл Си Хол.

Снимањето започнува следната година, а првите епизоди би можеле да се емитуваат веќе на есен 2021 година, но засега не е откриено што ќе се случува во новите епизоди.

„Dexter“ е така посебна серија, како за милиони нејзини фанови, така и за „Showtime“. Се договоривме дека ќе ги земеме продолженијата во предвид доколку смислиме доволно креативно продолжение на оваа брилијантна и оригинална серија. Среќен сум што можам да ви откријам дека Клајд Флипс и Мајкл Си Хол пронајдоа начин и сега едвај чекаме да ја снимиме и објавиме“, изјави Гери Левин од Showtime.

Веста е објавена и на Инстаграм профилот.

Фановите оставија безброј воодушевувачки коментари, пишувачки дека едвај ги очекуваат новите епизоди.

 

Поврзани вести

Повеќе од три милиони „лајкови“ за Бијонсе: Пејачката воодушевува со своето тело во проѕирен комбинезон

Слободен печат

Семејни дискусии: Препорачливо е да се прескокнат овие теми на разговор со вашите родители

Слободен печат

ВИДЕО: Невеста на која ни Џулија Робертс не ѝ е рамна! Кажа „не“ и побегна, а младоженецот ја гаѓаше со чевелот!

Слободен печат

ФОТО | Кралицата Летиција во фустан стар 15 години: Сè уште совршено ѝ стои!

Слободен печат

ФОТО | Ана Ивановиќ објави фотографија со својата мајка: Фановите воодушевени

Слободен печат

Наташа од Гевгелија ја победи зависноста од хероин од тинејџерскиот период и сега е успешна жена, сопруга и мајка на три деца: Од дното повторно до врвот со мали чекори и упорност

Мими Стојановска

Остави Коментар