Русинка родила бебе какво што се РАЃА ЕДНАШ во 625 милиони случаи – ДОКТОРИТЕ ВО НЕВЕРУВАЊЕ!

Бебето е зачнато по природен пат, но не се развивало во матката, туку надвор од неа. Бебето го нарекле Вероника. Име кое значи „она што ја носи победата“, што целосно го заслужило.

Мајката (31) која сакаше да остане анонимна, жена која како бегалка од Украина, завршила во Сибир, целата своја бременост не била на преглед.

Сепак, нејзиното бебе, едно во 625 милиони бебиња успеало да ја преживее абдоминалната бременост, во својот водењак, надвор од матката. Досега, покрај малата Вероника, забележани се само 12 такви случаи во светот.

Мајката и таткото на малата Вероника одлучиле таа да не се породи во болница. Бидејќи бременоста била во ред, тие породот го чекале во домот.

Прочитајте и...  9 соби, 16 бањи и шипки за стриптиз! Погледнете ја новата палата на Меган и Хари вредна 14,6 милиони долари (ФОТО)

На почетокот се се одвивало како што треба. Чувствувала се посилни и посилни контракции, се подготвувала за породувањето, но тогаш контракциите наеднаш исчезнале. Тогаш одлучиле да побрзаат во болница каде ја оперирал тим од десет доктори. Операцијата била сложена и многу ризична. Сепак, тие две победиле.

Прочитај повеќе

Карди Би отворила профил на сајт за возрасни, па порача: Добродојдовте во мојот свет! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Секогаш ќе ја имам оваа болест, сега гледам…“: Селма Блер по 2 мачни години повторно јава коњ (ФОТО)

Слободен печат

Водени лудории во Кушадаси: Тамара Тодевска со семејството ужива во Турција! (ФОТО)

Васко Спасоски

Книгата која подигна прашина за кралското семејство ја режирале Меган и Хари?

Слободен печат

Актерката го откри суровиот план на Том Круз: Чека само една работа за да ја воведе ќерка си во Скиентологијата

Слободен печат

Нов пар на македонската естрада? Летаат љубовни стрели помеѓу Ноне Неделковска и нејзиниот помлад колега Огнен Здравковски (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Одличните хаус звуци на Вук Смиљаниќ доаѓаат во Скопје!

Васко Спасоски

Легендарниот „Роки“ изненади со имиџот: Сталоне малку се запуштил, пуштил стомак и брада (ФОТО)

Слободен печат

Оваа година на „Охрид-фест 2020“ ќе пеат само фолкерите!

Васко Спасоски

„Бомба“ е мал збор за неа: Елеонора е најжешката Македонка за ова лето – овие фотографии се доказ! (ФОТО)

Васко Спасоски

НОСЕТЕ ГИ БЕЗГРИЖНО! Еве како да ги спречите проблемите со кожата на лицето поради носењето маска на високи температури

Слободен печат

Правила кои мора да ги исполни секој кој сака да се дружи со Бијонсе! (ФОТО)

Васко Спасоски