Tag : случаи

Вести Регион

Ситуацијата во Хрватска се влошува: Нови 116 случаи на коронавирус

Слободен печат
Во Хрватска денеска се регистрирани 116 новозразени со Ковид-19, што е најголемо дневно зголемување од почетокот на епидемијата и воедно, првпат бројот на новодијгностицирани е...
Вести Свет

Фиџи го регистираше првото лице позитивно на коронавирусот по 78 дена без ниту еден случај

Слободен печат
Властите во државата Фиџи, по 78 дена без регистрирани случаи на Ковид-19 на архипелагот, денеска соопштија дека едно лице е позитивно на коронавирусот. Премиерот на...
Вести Македонија Слајдер

Нови 115 случаи на коронавирус, седум лица починаа, а 40 се излекувани

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-53, Куманово-4, Дебар-6,...
Вести Регион Слајдер

Најголем дневен пораст на заболени во Хрватска: Нови 96 случаи на коронавирус, две лица починаа

Слободен печат
Во Хрватска во последните 24 часа се потврдени 96 нови случаи на зараза со коронавирус, а двајца пациенти починале, соопшти денеска Националниот штаб за цивилна...
Вести Регион Слајдер

Ситуацијата во Србија се влошува: Нови 359 случаи на коронавирус, шест лица починаа

Слободен печат
Во Србија денеска се регистрирани 359 позитивни случаи на Ковид-19, а во последните 24 часа починале 6 лица. Со тоа вкупниот број на позитивни случаи...
Вести Свет Слајдер

Нов црн рекорд за САД: Повеќе од 50.700 случаи на коронавирус во еден ден

Слободен печат
САД поставија уште еден црн дневен рекорд за бројот на нови случаи на коронавирус, повеќе од 50.700, се наведува во најновиот извештај на Универзитетот Џонс...
Вести Македонија Слајдер

Нови 176 случаи на Ковид-19 во земјава

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 870 тестирања, а регистрирани се 176 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-61, Куманово-8, Дебар-1,...
Вести Избори 2020

Шекеринска од Битола: Судиите и обвинителите кои застаруваа случаи ќе бидат разрешени и казнети

МИА Агенција
Носителката од СДСМ во изборната единица 5 денеска во Битола порача дека судиите и обвинителите кои застаруваа случаи ќе бидат разрешени и казнети. Владата која...
Вести Регион

Нови 102 случаи на коронавирус во Србија, едно лице почина

Слободен печат
Според последните информации во Србија се заразени уште 102 лица, а едно лице починало. Во последните 24 часа тестирани се 6.025 луѓе, со што вкупниот...
Вести Регион

Нови осум случаи на коронавирус во Црна Гора

Слободен печат
Според најновите податоци од Институтот за јавно здравје на Црна Гора денеска се регистрирани осум лица позитивни на новиот коронавирус и сега има вкупно 51...