18 C
Скопје

Роналдо: Барем пет играчи ја заслужија „Златната топка“

Бразилецот смета дека оваа престижна награда требаше да заврши и во големи фудбалски имиња како Тоти, Роберто Карлос..

Светската фудбалска легенда, бразилскиот ас смета дека многу големи играчи го заслужија ова престижно признание…

Поранешниот најдобар играч на светот, Роналдо на Инстаграм во разговорот со Алесандро Дел Пјеро, вели дека поранешниот капитен на Јувентус заслужи да ја освои „Златната топка“.

Заслужи да бидеш најдобар на светот, но не само ти, и уште неколку големи имиња не ја добија наградата, а требаше – рече Роналдо.

Покрај Дел Пјеро, според Бразилецот оваа награда требаше да заврши и во рацете на Паоло Малдини, Франческо Тоти, Роберто Карлос и Раул.

Роберто Карлос беше еднаш втор, зад мене – додаде Роналдо кој ја освои „Златната топка“ во 1997 и 2002 година.

Поврзани вести

Георгиевски: Одиме во Токио, живеам за олимписки медал!

Слободен печат

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

Кубанецот Табоада е нов ракометар на Е. Пелистер

Слободен печат

Дали Тотенхем ќе ја прифати понудата од Манчестер јунајтед за Кејн?

Слободен печат

Легендата Стив Неш нема дилеми: Јокиќ е МВП оваа година!

Слободен печат

ВИДЕО: Падна рекорд стар 47 години, Вестбрук испиша историја во НБА лигата!

Слободен печат

Остави Коментар