• златна топка

Популарноста на Ла Лига му ја донесе „Златната топка“ на Лео Меси?

Минатиот понеделник Лионел Меси по седми пат ја освои „Златната топка“ иако добар дел од поранешните фудбалери, новинари и експерти сметаат дека Аргентинецот не го заслужи признанието, а сега можеби ја најдоа и причината. Во неизвесно гласање, Меси доби вкупно 613 поени, само 33 повеќе од напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски за кого многумина …

Популарноста на Ла Лига му ја донесе „Златната топка“ на Лео Меси? Read More »