Tag : златна топка

Спорт Фудбал

Секој кој вели дека Роналдо е подобар од Меси, не знае ништо околу фудбалот!

Слободен печат
Ван Бастен во минатото знаел да дава некои интересни изјави пред јавноста, како на пример неговиот предлог да се тргне офсајдот од фудбалските правила. Овојпат...
Спорт Фудбал

„Франс фудбал“ ја доделува Златната топка секоја година, но само еден фудбалер е добитник на Супер златна топка

Слободен печат
Еминентниот француски магазин „Франс фудбал“ од 1956 година редовно ја доделува Златната топка за најдобриот фудбалер во Европа. Првата награда ја прими Англичанецот, сер Стенли...
Спорт Фудбал

Неправда: Роналдо ќе ја освоеше „Златната топка“ доколку беше во Реал!

Слободен печат
Светскиот фудбалски агент истакнува дека Португалецот годинава ќе ја освоеше „Златната топка“ пред Лионел Меси само доколку играше и лани во „кралскиот“ клуб. – Кристијано...
Спорт Фудбал

Роналдињо: Меси не е најдобриот во историјата на фудбалот!

Слободен печат
Роналдињо, кој своевремено беше тимски колега со Лионел Меси во клубот од „Камп Ноу“ смета дека има уште подобри играчи низ историјата. – Мило ми...
Спорт Фудбал

Меси: Гласав за него, тој за мене е најдобар играч на светот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лионел Меси во понеделникот ја доби шестата рекордна „Златна топка“, престижното признание отиде во рацете на играчот на Барселона. Пред наградата во изборот на „Франс...
Спорт Фудбал

НЕВЕРОЈАТНО: Левандовски откри зошто не ја освои „Златната топка“! (ФОТО)

Слободен печат
Полскиот голгетер (31) од ноември минатата до истиот месец оваа година постигна 62 голови, но тоа не му беше доволно да биде подобро пласиран на...
Спорт Фудбал

Модриќ го нападна Роналдо, во Јувентус тврдат дека станува збор за „бела“ завера

Слободен печат
Лионел Меси по шести пат ја освои Златната топка, но Кристијано Роналдо иако не се појави на свечената церемонија на доделувањето на наградите, се чини...
Еспресо Спорт Фудбал Шоу биз

На доделувањето на Златната топка, партнерките на фудбалерите го украдоа шоуто (ФОТО)

Слободен печат
Синоќа во „Theatre du Chatele“ во Париз се одржа свеченото доделување на наградата Златна топка, а оваа година добитник на престижното признание е Лионел Меси....
Спорт Фудбал

ЗА ПРВПАТ ОД 2010 ГОДИНА: Роналдо не е во првите двајца во гласањето за Златната топка

Слободен печат
Португалскиот фудбалер и член на Јувентус, Кристијано Роналдо се најде на третото место според бројот на гласови за Златната топка – 2019. Ова е втор...
Спорт Фудбал

ЌЕ ВИ ГИ РАЗГАЛИ СРЦАТА: Синот на Меси го „украде“ шоуто! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лионел Меси оваа вечер во Париз во изборот на „Франс Фудбал“ ја освои рекордната шеста „Златна топка“. Аргентинецот влезе во фудбалската историја и стана првиот...