23.8 C
Скопје

Tag : алесандро дел пјеро

Спорт Фудбал

Дел Пјеро би можел да биде новиот претседател на „Старата дама“!?

Слободен печат
Поранешниот капитен на „Старата дама“ е еден од кандидатите за прв човек на клубот од Торино, пренесуваат италијанските медиуми. Според „Месаџеро“, Алесандро Дел Пјеро би...
Спорт Фудбал

Не би се обложил на Пирло, но може да биде подобар од Зидан!

Слободен печат
Легендарниот фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пјеро е навистина изненаден од изборот со Андреа Пирло на местото тренер на италијанскиот шампион. Пирло доаѓа како наследник...
Спорт Фудбал

Италијанската легенда Дел Пјеро заврши во болница!

Слободен печат
Прославениот италијански фудбалер Алесандро Дел Пјеро им се обрати на своите фанови од болницата. Поранешниот капитен на „аѕурите“ и Јувентус објави слика откако беше хоспитализиран...
Спорт Фудбал

Роналдо: Барем пет играчи ја заслужија „Златната топка“

Слободен печат
Светската фудбалска легенда, бразилскиот ас смета дека многу големи играчи го заслужија ова престижно признание… Поранешниот најдобар играч на светот, Роналдо на Инстаграм во разговорот...
Спорт Фудбал

Пандев, Дел Пјеро, Виери..играчи со најмногу голови од клупата во Серија А!

Слободен печат
Италијанскиот „Скај Спорт“ објави листа на играчи кои имале придонес за своите екипи во Серија А. Помеѓу нив е и македонскиот репрезентативец Горан Пандев кој...
Спорт Фудбал

Дел Пјеро кажа кои се најдобрите четворица фудбалери на денешницата, последното име е изненадување

Слободен печат
Легендарниот италијански фудбалер Алесандро Дел Пјеро, моментно живее во Лос Анџелес, но ги следи случувањата во фудбалот. Поранешниот фудбалер на Јувентус на своите фанови им...