6.8 C
Скопје

Tag : роберто карлос

Спорт Фудбал

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат
На денешен ден пред 23 години на стадионот „Жерлан“ во Лион, беше постигнат еден од најславните голови во историјата на фудбалската игра. Тој ден, Франција...
Спорт Фудбал

Роберто Карлос можеше да игра и во Премиер лигата

Слободен печат
Роберто Карлос во својата професионална кариера настапуваше за екипи како Интер, Реал Мадрид, Фенербахче, Коринтијанс, Палмеираш, Анжи, но никогаш во англиската Премиерлига. Најголемите успеси ги...
Спорт Фудбал

Роналдо: Барем пет играчи ја заслужија „Златната топка“

Слободен печат
Светската фудбалска легенда, бразилскиот ас смета дека многу големи играчи го заслужија ова престижно признание… Поранешниот најдобар играч на светот, Роналдо на Инстаграм во разговорот...
Спорт Фудбал

Алиоски: Како дете навивав за Реал, тимот на мојот идол Роберто Карлос!

Слободен печат
Спортските, фудбалските натпреварувања се во прекин поради пандемијата на коронавирусот. Езгјан Алиоски кој ги брани боите на Лидс јунајтед до прекинот на сезоната беше на...
Спорт Фудбал

Голови кои науката не може да ги објасни: Волкот, Ибра, Решфорд, Станковиќ..(ВИДЕО)

Слободен печат
Луѓето ширум светот, вклучувајќи ги и спортистите се наоѓаат во домашна изолација, карантин со цел да се спречи ширењето на коронавирусот. До евентуалното продолжување на...
Спорт Фудбал

Алексиќ постигна ЕВРОГОЛ: Голманот на Спортинг не знаеше што се случува! (ВИДЕО)

Слободен печат
Српскиот интернационалец во редовите на турскиот клуб Башакшехир повторно ја демонстрираше својата опасна лева нога, овојпат во натпревар од Лига Европа. Во реванш мечот од...