Реисот Реџепи „рипна во тавче“: Емина е 50 години помлада од него (ФОТО)

Новата сопруга на 74-годишниот реис Сулејман Реџепи е 24-годишната Емина Јетиши од Скопје, објави Либертас.

Јетиши е потпретседателка на огранокот на ДУИ во Студеничани.

Реџепи претходно 4 години беше „сингл“, а според традицијата за новите младоженци, реисот оваа година за празникот Рамазан Бајрам два пати ќе се бања, еднаш после ифтар, еднаш пред молитва.

Прочитајте и...  Совет на амбасадори на Македонија: Бугарскиот меморандум е неприфатлив и штетен за добрососедските односи

Прочитај повеќе

Од 5.179 до 690 евра: Која земја на ЕУ има најголема, а која најниска просечна бруто плата

Маријана Митровска

Папата Франциск до светските политичари: Овозможете вакцината да биде достапна и на најсиромашните

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Франција даде зелено светло за употреба на тестови на плунка

МИА Агенција

За два дена во Црна Гора избувнале 56 пожари

Слободен печат

Повеќе од двесте илјади луѓе починаа од ковид-19 во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Десетици демонстранти, повеќето жени, уапсени во Белорусија (ФОТО+ВИДЕО)

Маријана Митровска

Невремето во Грција одзеде два животи (ВИДЕО)

Слободен печат

ВО ЖИВО: Скептиците кои не веруваат во коронавирусот демонстрираат во Лондон

МВР за Јанкулоска: Сè уште немаме добиено никаква наредба за нејзино спроведување

Слободен печат

За 24 часа во Србија регистрирани 83 заразени со коронавирусот

Слободен печат

Нови 140 лица заразени со ковид19, шест лица починаа

Слободен печат