Tag : сопруга

Магазин Магазин слајдер Сцена

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат
Финансиската ситуација на Роберт Де Ниро се влошила поради пандемијата на коронавирусот, велат неговите адвокати, одговарајќи на финансиските барања на неговата поранешна сопруга. Прославениот холивудски...
Вести Македонија Слајдер

Сопругата на Пендаровски ќе биде во избирачки одбор за гласање на заразени од коронавирусот

Слободен печат
Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓорѓиевска ќе биде во избирачки одбор за гласање на лицата заразени од коронавирусот и граѓани кои се во самоизолација,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот српски актер Никола Којо пред 12 години се ожени со преубавата Александра Џуриќ, која со својата појава го одзема здивот на секој маж. Девојката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српскиот пејач пред три дена објави дека е позитивен на корона, а сега стигнаа резултатите од неговата сопруга! (ФОТО)

Васко Спасоски
Младиот српски пејач Љуба Перучиќ на 26 јуни објави дека е позитивен на коронавирусот,  а тоа го потврди со фотографија од болничкиот кревет, наведувајќи дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Доктор Вело Марковски е вистински среќник: Погледнете како изгледа неговата млада сопруга! (ФОТО)

Слободен печат
Инфектологот Вело Марковски стана доста познат на македонската јавност откако започна пандемијата на коронавирусот. За кратко време, докторот Марковски ги собра симпатиите и стана еден...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Иванка и Меланија една на друга зад грб си дале прекари! Новата биографија открива пикантерии од животот на семејството Трамп

Слободен печат
Новинарката од Вашингтон пост Мери Џордан напиша нова биографија на Меланија Трамп и во неа откри многу пикантерии од нејзиниот живот и остатокот од семејството!...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Адвокатка, сопруга, мајка и модна икона: Амал Клуни како инспирација (ФОТО)

Слободен печат
Адвокатка, сопруга, мајка, но и модна икона се титулите кои Амал Клуни гордо ги носи. За последната може да му се заблагодари на својот чик...
Вести Свет

Сопругата на украинскиот претседател Зеленски е хоспитализирана поради коронавирусот

Слободен печат
Сопругата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Олена Зеленска, е хоспитализирана со Ковид-19 и пневмонија, соопшти денеска претседателскиот Кабинет. Состојбата на Зеленска (42) е стабилна, има...
Вести Македонија Слајдер

Зекири: Jас и мојата фамилија сега сме живи и здрави и сме си дома – сите заедно и уште посилни од претходно

Слободен печат
Потпреседателот на СДСМ на својот Фејсбук профил сподели дека заедно со сопругата и ќеркичката се дома откако претходно беа хоспитализирани на Инфективната клиника во Скопје....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тажна животна приказна на Дино Мерлин: Се вратив од турнеја, а сопругата ме праша: „Донесе ли нешто, немам за млеко“…

Васко Спасоски
Пејачот Дино Мерлин ретко кога во јавноста ја покажува својат сопруга Амела со која има две деца, а нивната љубовна приказна е навистина интересна. Како...