Пукање во Прокупље, има ранети

Утрово околу 6.30 часот според информациите од службата за итни случаи на Здравствениот дом во Прокупље, најверојатно имало обид за убиство и самоубиство.

Двете лица се во сериозна состојба и по укажаната лекарска помош на Ургентното одделение на болницата ќе бидат пренесени во Универзитетскиот клинички центар во Ниш.

Истрагата е во тек и улицата е целосно затворена за сообраќај, а инцидентот се случил на само дваесетина метри од зградата на полицијата.

Очевидци за локалните медиуми велат дека се слушнале најмалку три истрели.

 

Видео на денот