1 C
Скопје

Tag : пукање

Вести Регион

Инцидент во Сисак: Направил сообраќајка, па пукал со пиштол во друг возач

Слободен печат
Поради обид за убиство и поседување на оружје без дозвола, 21 годишно момче од Сисак, кое во петокот предизвика сообраќајна несреќа по што пукаше во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Арсенков: Полицијата спречи две групи да влезат во Градска болница и го заштити нашиот персонал!

Мирослава Бурнс
Двајца повредени граѓани со сопствени возила денеска околу 13 часот биле донесени во Градската болница во Скопје, откако претходно се пресметувле со огнено оружје. Благодарение...
Вести Македонија Слајдер

МВР вечерва приведе 39-годишен маж од Боговиње кој на дете му даде оружје да пука и го објави на Тик-Ток

Слободен печат
Во врска со случајот пренесен преку видео снимка на социјалната мрежа „Тик-Ток”, Министерството за внатрешни работи (МВР), преку Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО I Се шири како настан во тетовско: Малолетник пука со пиштол со помош на двајца возрасни мажи

Слободен печат
Два истрела од пиштол на мало дете на кое му асистираат двајца возрасни мажи. Видео со таква содржина беше „закачено“ на „Тик-Ток“ платформата за подоцна...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Дали полицијата ќе затропа и на оваа врата: Тетовци му помагаат на детенце да пука од пиштол

Слободен печат
Социјалната мрежа ТикТок изгледа и отвора полни раце работа на полицијата овие денови откако корисници од Македонија се фалат како прават прекршоци по кои потоа...
Вести Свет

ВИДЕО: Терор во центарот на Грозни: Убиени се двајца полицајци и екстремистот

И.И.
Двајца припадници на полицијата беа убиени во престрелка во јужниот руски град Грозни, главниот град на Чеченија, а напаѓачот е елиминиран, јави ТАСС, повикувајќи се на неименуван...
Вести Свет Слајдер

Светски медиуми: Пукање во маркет во Тенеси, полицијата соопшти дека нема жртви во инцидентот

Слободен печат
Вооружен маж наводно пукал во маркет на Волмарт во градот Севиервил во американската сојузна држава Тенеси, јавуваат светските медиуми. „Сан“ наведува дека надлежни лица пристигнале...
Хроника

Тешко ранет битолчанец, го застрелал пријателот со кој ловел

Слободен печат
Вечра во 10.17 часот во СВР Битола, од Итна медицинска помош било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди од огнено оружје бил донесен...
Вести Хроника

Инцидент во тетовско: Момче од Челопек пукал со автоматска пушка по расправија со сосед, при претресот му нашле и дрога

Слободен печат
Полицијата во Тетово вчера привела 24 годишно момче од Челопек кое по расправија со 47 годишен сосед испукал неколку куршуми од автоматска пушка. При приведувањето...
Хроника

Пукање во Чаир, пронајдени повеќе чаури

Слободен печат
Пукање во скопската населба Чаир е пријавено попладнево во Министерството за внатрешни работи. Според пријавата засега се знае само дека се пукало пред продавница за...