• пукање

ВИДЕО | Нови немири во Израел: Осум повредени во пукање во Ерусалим

Вооружен маж синоќа отворил оган во автобус во близина на Стариот град во Ерусалим, при што рани осум Израелци во сомнителен палестински напад што се случи една недела по избувнувањето на насилството меѓу Израел и милитантите во Газа, соопштија полицијата, пренесува „Гардијан“. Според израелските болници кои ги лекуваат повредените, две од жртвите се во тешка …

ВИДЕО | Нови немири во Израел: Осум повредени во пукање во Ерусалим Read More »