15.8 C
Скопје

Tag : ранети

Вести Свет Слајдер

ВИДЕО | Осум лица се ранети во пукање во Њу Орлеанс

Слободен печат
Осум лица се ранети во пукање во Њу Орлеант, САД, меѓу кои и жена која е погодена во лицето, соопшти денеска полицијата. Пукањето се случило...
Вести Регион

ВИДЕО I Пукотници сред Сараево: Две лица се ранети, полицијата трага по напаѓачот

Слободен печат
Вечерва се случи пукање во сараевската населба Храсно, тоа беше потврдено за Кликс во Министерството за внатрешни работи на Сараевскиот кантон. – Полицијата на кантонот...
Свет

Пет лица тешко ранети во пукање во Луизијана

МИА Агенција
Пет лица се примени во болница откако биле  тешко ранети при пукање во продавница за алкохол во Шревепорт, во американската сојузна држава Луизијана, соопшти синоќа...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО I Масакар на самиот почеток на Рамазан: Силна експлозија на пазар во Багдад, има мртви и ранети

Слободен печат
Еден цивил загина, а 12 лица се повредени во експлозија во ирачката престолнина Багдад, известува безбедносната служба. Најмалку еден цивил загина, а 12 се повредени...
Вести Свет

Најмалку 83 мртви во племенските судири во Судан: Ранети 97 лица во тензиите меѓу Арапи и неарапско население

Слободен печат
Бројот на жртви во племенските конфликти во Судан се искачи на 83, а меѓу нив има и жени и деца, пренесе агенцијата Франс прес. Во...
Вести Свет

Оружен напад напад во САД: Полицијата уапси напаѓач кој усмрти едно и рани четири лица

Слободен печат
Четири лица се убиени, а едно е рането во оружен напад кој се случи вчера во американската сојузна држава Јута, соопшти полицијата. Нападот се случи...
Вести Свет

Сирија: Најмалку 10 загинати и 30 ранети во пограничниот град Тал Абијад

МИА Агенција
Најмалку десет лица загинаа, и повеќе од 30 се повредени во експлозија на пазар во сирискиот град Тел Абијад во близина на границата со Турција,...
Вести Свет

Пукање во Бруклин: Најмалку четири лица се убиени (ВИДЕО)

Слободен печат
Четири лица загинаа, а тројца се повредени во пукањето што се случи денес во Бруклин, соопшти полицијата во Њујорк. Пукањето се случило во 7 часот...
Хроника

Три деца ранети во Сарај

Тројца малолетници се ранети денеска околу 13.20 часот во инцидент кој се случил денеска во автобус број 56 додека бил на постојка во Сарај. Засега...
Вести Свет

Бомбаш самоубиец на авганистанска свадба уби 63 и рани 182 лица (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Бомбаш самоубиец активира експлозив на свадба во Кабул при што загинаа најмалку 63 лица и 182 се ранети, изјави портпарол на авганистанското Министерство за внатрешни...