Tag : ниш

Вести Регион Слајдер

Експлозија во ковид болницата во Ниш: Повредени се тројца медицински работници и еден пациент

Слободен печат
Четири лица се повредени во експлозија и пожар во новата ковид болница во Клиничкиот центар во Ниш. Како што јавува белградска ТВ Н1, повредени се...
Вести Регион

Измама тешка 70 милиони долари: САД бара екстрадиција на 11 хакери од Ниш, заради жртва од Тексас се вмеша и ФБИ

Алек Стојковски
Во петокот, како што кажуваат од Вишиот суд во Белград, од САД стигнала молба за екстрадиција на 11 обвинети за дигитална измама, сите со живеалиште...
Вести Регион Слајдер

Ниш: Пожарникарите со часови гасат огромен пожар во фирма (ФОТО)

Слободен печат
И пет часа откако во Мерошин кај Ниш се запали магацин на една фирма со бои и лакови, пожарникарите го гаснат огнот од кој и...
Вести Регион

Протести и во другите градови во Србија: Демонстрантите блокираа улици во Ниш, Крагуевац и Нови Сад (ВИДЕО)

Слободен печат
Освен Белграѓани, вечерва во своите градови се собраа и граѓаните на Ниш, Крагуевац и Нови Сад. Десетици Нишлии се собраа пред Собранието на Град Ниш...
Вести Регион Слајдер

Девојчето од Ниш е пронајдено во Белград: Избегало од дома поради приемен испит

Горан Наумовски
Тринаесетгодишното девојче Т.Б. од Ниш ноќеска е пронајдено во Белград, пренесува Telegraf.rs. Според првичните сознанија, детето отишло да полага приемен испит за Математичкја гимназија, каде...
Вести Регион

Исчезна 13-годишно девојче од Ниш, полицијата интензивно трага по неа

Слободен печат
Полицијата во Ниш потврди дека интензивно трага по тринаесетгодишно девојче, чие исчезнување го пријавиле нејзините родители, пренесуваат повеќе српски медиуми. Девојчето живеело со родителите во...
Вести Македонија

Средба Димитров – Дачиќ во Ниш за можноста на отварање на границите во текот на јуни

МИА Агенција
Покрај евроинтеграциите, мини шенгенот и унапредување на билатералната соработка, главна тема на денешната средба во Ниш на шефовите на дипломатиите на Северна Македонија и на...
Вести Регион

Михајловиќ: Србија ќе изгради брза пруга од Белград до Ниш

Слободен печат
Српската вицепремиерка и министер за градежништво, транспорт и инфраструктура, Зорана Михајловиќ, изјави денеска дека Србија инвестира вкупно околу 6,5 милијарди евра во модернизација на железничката...
Вести Регион Слајдер

Во Ниш произведен првиот српски тест за Ковид-19

Слободен печат
Првиот српски тест за новиот коронавирус произведен е во Ниш, а масовното производство треба да започне од утре, кога се очекува дозвола од Агенцијата за...
Вести Регион

Вучиќ: Мерките против коронавирусот се олеснети, бидејќи епидемијата слабее

Слободен печат
Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека мерките воведени за ширење на коронавирусот се олеснети, бидејќи се гледа дека епидемијата слабее, но и дека сите...
MacedonianAlbanian