Протест пред судот во Кичево пред изрекување на пресудата за Ел Чека (ФОТО)

Пред неколку минути започна најавениот протест пред кичевскиот суд против казната на Ел Чека. Десетици приврзаници стојат пред кичевскиот суд со транспаренти на кои пишува „Не осудувај ги оние кои пријавуваат криминал“, пренесува Алсат.

Инаку, Ел Чека, кој е по потекло од Кичево, а живее во САД, објавуваше на фејсбук прислушувани разговори од поранешни и сегашни функционери.

Фото: Алсат

Ел Чека се товари за неовластено прислушкување и тонско снимање.

Прочитајте и...  Зекири: ВМРО-ДПМНЕ како по обичај се истрча на лажна вест, Рама ги отвора границите за сите граѓани

Прочитај повеќе

Нетанјаху: Израел ќе го прошири својот суверенитет над делови од окупираниот Западен Брег

Слободен печат

По десетнеделен карантин, Бајден за првпат излезе од дома

Слободен печат

Деновиве ќе се носат уредби за третиот сет мерки

Слободен печат

ЗОО Скопје од денес отворена за посетители, но со нов протокол на движење

Миа Агенција

Истекува третата вонредна состојба, партиите се уште без консензус за датумот за избори

Слободен печат

Во Велика Британија од 15 јуни се отвораат објектите за трговија на мало

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Два дена без починати од коронавирус, Скопје на врвот во однос на бројот на заболени

Слободен печат

Посвежо време со дожд и ветер, температура до 21 степен

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

Во Сао Паоло погреби на секои 10 минути, а епидемијата сѐ уште не го достигна својот врв

Слободен печат

Мјанмар првиот извештај за заштитата на Рохинџите го поднесе до Судот на ОН

Слободен печат

Русија забрани увоз на гориво на четири месеци

Слободен печат