Tag : ел чека

Вести Македонија

Условна казна за Ел Чека за објавувањето „бомби“

Горан Наумовски
Условна казна затвор од една година, ако во наредните две години не стори ново кривично дело. Ова е пресудата на Кичевскиот Основен суд за кичевчанецот...
Вести Македонија

Заев не ги препозна „бомбите” на Ел Чека

Одбраната на обвинетите на денешното судење за предметот „Таргет и Тврдина“ рекоа дека нема да постават вкрстени прашања. Единствено обвинетата Гордана Јанкулоска имаше прашање до...
Хроника

Одложено рочиштето за Ел Чека, одбраната бара изземање на судијката Кижевска

МИА Агенција
Денешното судско рочиште за Шекерим Ахмети, познат како Ел Чека, што се води во Судот во Кичево е одложено, бидејќи неговата одбрана побара да се...
Вести Македонија

Протест пред судот во Кичево пред изрекување на пресудата за Ел Чека (ФОТО)

Слободен печат
Пред неколку минути започна најавениот протест пред кичевскиот суд против казната на Ел Чека. Десетици приврзаници стојат пред кичевскиот суд со транспаренти на кои пишува...
Вести Македонија

Заев за „бомбата“ на „Ел Чека“: Се покажува разликата со нашите политички опоненти

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев за објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук” за министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот вицепремиер за евроинтеграции Фатмир Бесими за...
Вести Свет

Реакција на Шекеринска за објавата на Ел Чека: „Бомбава“ само потврди која е огромната разлика меѓу нас и нив

Слободен печат
Министерката за одбрана и заменичка на премиерот Радмила Шекеринска, објави статус на „Фејсбук“, како реакција на објавениот прислушкуван прислушкуван разговор, односно т.н. нова „бомба на...
Вести Македонија

Нова „бомба“ на Фејсбук: Шекеринска бара ДИК принципелно да гласа за Центар?

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави нова т.н „бомба“ од Ел Чека. Станува збор за нелегално прислушкуван разговор во кој, според објавувачот, може да се слушне...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Ахмети до сопартијците: Оставете ги „бомбите“ на Ел Чека, тие се залудни

Слободен печат
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на денешното изборно собрание на партискиот огранок во Чаир, им порача на сопартијците да не се грижат поради објавуваните материјали...
Вести Македонија

Eл Чека до Фатиме Фетаи: Не верувам дека си го заборавила моментот на сината чанта

Слободен печат
Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ на својот Фејсбук профил сподели фотографија и статус во кои се споменува...
Хроника

МВР со соопштение за вчерашниот напад на Скендер бег

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека во врска со вчерашниот протест на плоштадот Скендер бег во Скопје има пријавено само еден физички напад...