18 C
Скопје

Пред шест месеци го добија второто дете, а сега му ставаат крај на бракот – Се разведуваат Шехерезад и Сулејман?

Актерката Бергузар Корел, попозната на нашите простори како Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, во март го роди своето второ дете со актерот Халит Ергенч, кого го паметиме по улогата во „Сулејман Величествениот“. Иако сите мислеа дека односот на сопружниците е одличен и дека синот Хан ја надополнил семејната идила, изгледа дека тоа не е така.

Како што наведуваат турските медиуми, сопружниците се на чекор до одлуката за развод на бракот.

„Тие не се согласуваат за многу работи. Најлошото е што Халит не сакаше друго дете затоа што се смета за премногу стар, а неговата сопруга го убедуваше да го стори тоа речиси две години. Кога остана бремена, тој беше пресреќен, но откако се породи, таа целосно му се посвети на детето и тој сега се чувствува занемарено и запоставено. Одлучија да се разделат на неколку месеци, по што ќе одлучат дали ќе се разведат засекогаш“, изјави извор близок до двојката.

Фото: Инстаграм

Наводно, 50-годишниот Халит веќе започнал да се допишува со друга жена, за која турските медиуми велат дека е многу популарна и ја сметаат за една од најголемите актерски надежи на Турција.

„Му недостасува страст и жар, а неговата сопруга го одбива. Едноставно, недостасува хемија, таа воопшто не се обидува да го поправи тоа, а тој има потреби како и сите други”, додаде изворот.

Многу фанови го осудија актерот за таквиот однос и му упатија бројни осуди.

Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Тој го откри Бред Пит: Почина Божидар Николиќ, режисерот на култниот филм „Балкански шпион“

Слободен печат

Затворска казна бидејќи намерно кашлал кон поранешната сопруга и ја заразил со коронавирус

Слободен печат

Рок класа 2021: Тина Тарнер, Џеј Зи, „Крафтверк“, „Фу Фајтерс“ се неколкумина од новите членови на „Куќата на славните“

Слободен печат

Астролозите тврдат: Ако сакате љубов за цел живот со овие три жени ќе ви биде најтешко, речиси невозможно…

Слободен печат

„На никој децата не му пружаат толку среќа како на нас животот без деца“: Познатиот актер нема намера да стане татко, а еве и зошто…

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар