• дете

Дете од Скопје пријавило во полиција дека татко му го натепал и го избркал од дома

Дете од Скопје вчеравечер пријавило во полиција дека татко му најпрвин физички го нападнал, а пото и го избркал од домот, соопшти МВР. „На 19.09.2022 во 21.00 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, малолетник од Скопје пријавил дека околу 19,00 часот неговиот татко Т.М.(49) физички го нападнал и го избркал од дома“, се вели во …

Дете од Скопје пријавило во полиција дека татко му го натепал и го избркал од дома Read More »