Tag : дете

Вести Македонија Слајдер

Уште едно 3-годишно детенце си замина дома, ја победи болеста (ВИДЕО)

Маријана Митровска
Реџеп има само три години и ги направил трите најважни работи во животот: храбар е, не плаче и ја победи болеста, информираша министерот за здравство...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хоакин Феникс и Руни Марa во тајност станаа родители – Синот ќе го носи името на неговиот починат брат (ВИДЕО)

Слободен печат
Холивудските актери Хоакин Феникс (45) и Руни Мара (35) пред еден месец станале родители на момче на кое му го дадоа името Ривер Феникс, во...
Хроника

Шестгодишно дете почина од струен удар

Слободен печат
Шестгодишно дете од село Крушопек починало од струен удар, информира полицијата. Детето во текот на вчерашниот ден околу 14:30 минути било пренесено во комплексот клиники...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Елена Ристеска: Дете не се прави со било кого, размислувам да си посвојам! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка Елена Ристеска пред некој ден гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“, каде најискрено зборуваше за кариерата, бизнисот кој неодамна го започна со парфемите, но...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред шест месеци го добија второто дете, а сега му ставаат крај на бракот – Се разведуваат Шехерезад и Сулејман?

Слободен печат
Актерката Бергузар Корел, попозната на нашите простори како Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, во март го роди своето второ дете со актерот Халит Ергенч, кого...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Што кога на децата им е досадно? Еве неколку предлози

Слободен печат
Пред нашите ученици се нови предизвици и најнеобичната учебна година поради пандемијата. Но, и покрај тоа, децата ќе ги имаат истите обврски и истите очекувања....
Забава Магазин Магазин слајдер

Шест месечно момче скија на вода: Го сруши светскиот рекорд, но родителите се здобија со огромен број критики! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Минди и Кејси Хамферис не уживаа во радоста долго бидејќи нивниот мал син Рич го сруши светскиот рекорд. Имено, тие го ставија бебето на скии...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Заразеното дете три дена одело во градинката во Струмица, 11 дечиња ставени во изолација

Михаило Донев
Во клон на градинката „Детска радост“ во Струмица вчера беше потврден прв позитивен случај на ковид-19 кај петгодишно дете, а во градинката се преземаат сите...
Вести Македонија

Деветгодишно дете паднало во Вардар, полицијата го спасила

Слободен печат
Попладнево околу 14 часот машко дете паднало во река Вардар помеѓу Камени Мост и мостот Гоце Делчев. Како што информираат од МВР, полициски службеници од...
Вести Македонија Слајдер

Трагедија кај Калиманци: Малолетник од Истибања се удави во Брегалница

Слободен печат
Малолетно момче на 14-годишна возраст од виничкото село Истибања попладнево се удавило во водите на реката Брегалница. Според првичните информации, трагичниот настан се случил во...