1 C
Скопје

Tag : крај

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопски знаци кои имаат најдобра душа: На нивната добрина и нема крај!

Слободен печат
Дали знаете кои хороскопски знаци се познати по тоа што имаат најдобра душа? Запознајте ги трите знаци кои се толку добри, нежни и полни со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Јелена Јованова – Тресеше како да нема крај и како да ќе нема утре!

Денес Хрватска беше погодена од низа земјотреси кои нанесоа големи штети во одделни градови и региони. Во најсилниот земјотрес со јачина од 6,2 степени многу...
Вести Свет

БРИТАНСКИ НАУЧНИК ПОРАЧА: Ако сакате крај на ограничувањата, примете ја вакцината против ковид-19

Слободен печат
Луѓето треба да ја примат вакцината против ковид-19 ако сакаат да стават крај на физичкото дистанцирање, изјави професорот Џнатан Ван-Там, британски заменик министер за здравство....
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Нова верзија на филмот „Кум 3“, трејлерот ветува подобар крај од оригиналниот

Слободен печат
Трејлерот за новата верзија за филмот „Кум 3“ ветува подобар крај од оригиналното остварување од 1990 година. За жал, додека првите два дела од „Кум“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред шест месеци го добија второто дете, а сега му ставаат крај на бракот – Се разведуваат Шехерезад и Сулејман?

Слободен печат
Актерката Бергузар Корел, попозната на нашите простори како Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, во март го роди своето второ дете со актерот Халит Ергенч, кого...
Магазин Магазин слајдер Храна

Риба во фолија на мексикански начин – Совршен ручек за крај на летото

Слободен печат
Состојки: 450 грама морска риба по ваш избор 2 големи зелени пиперки исечкани на ленти 350 милилитри доматен сос 1 главица сечкан кромид 200 грама...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Крај на бракот на Мајкл Даглас и Кетрин Зита-Џонс – Некој на некого му здодеал!

Слободен печат
Најверојатно и дојде крајот на уште една голема холивудска љубов… Кетрин Зета Џонс и Мајкл Дагас по 20 години брак наводно се разведуваат и тоа...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ДАЛИ Е ОВА КРАЈОТ НА ЛУКАШЕНКО: Народот не престанува да штрајкува, не е познато ниту дали Путин ќе му помогне

Слободен печат
По 26 години владеење, се чини дека дојде време Александар Лукашенко конечно да оди во пензија. Повеќе од четврт век тој беше лидер на диктатура...
Вести Македонија Слајдер

Денеска завршува вонредната состојба, партиите не се договорија за датум за избори

МИА Агенција
Лидерите на двете најголеми партии во земјава, Зоран Заев и Христијан Мицкоски на вчерашната средба не постигнаа договор за датум за одржување на предвремени парламентарни...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Родителите среќни за крајот на он-лајн учебната година: Се надеваме дека од септември учениците ќе се вратат во училишните клупи

Михаило Донев
Денеска е 10 јуни и вообичаено ова е денот кога учениците за последен пат во актуелната учебна година ги посетуваат школските клупи, кои сепак оваа...