6 C
Скопје

Tag : месеци

Забава Магазин Магазин слајдер

Скапоцени камчиња кои штитат од болести, носат среќа и љубов, кое камче ви е најпотребно?

Слободен печат
На половина пат меѓу астрологијата, езотеријата и популарната култура: изгледа дека традицијата на носење камчиња за заштита од негативности, но и за среќа, датира од...
Хроника

На Калиниќ се заканува 10 месеци во затвор

Горан Наумовски
Судскиот процес против актерот и водител Милан Калиниќ во Високиот суд во Белград за неговото насилно однесување во салата „Александар Николиќ“ пред почетокот на кошаркарското...
Хроника

За три месеци 15 сообраќајки на патот Охрид – Кичево

Магистралниот патен правец Охрид – Кичево каде веќе пет години се изведуваат градежни работи за изградба на современ автопат, наместа е релативно слабо одбележан и обезбеден што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По три месеци се огласи и дизајнерот: Александер Ванг призна дека се однесувал недолично

Слободен печат
Модниот дизајнер што беше обвинет за сексуален мобинг и злоупотреба, конечно излезе со изјава во која изрази жалење поради своето однесување, што на некои луѓе...
Живот Магазин Магазин слајдер

Вработен крадел во Бекингемската палата, па добил осум месеци затвор

Слободен печат
Еден од вработените во Бекингемската палата заврши со казна затвор од осум месеци откако украл десетина медали, потпишани фотографии и останати вредни предмети од лондонскиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Поранешната сопруга на Роман Абрамович не крие колку е среќна во новиот брак – Објави фотографија од свадбата по 10 месеци

Слободен печат
Поранешната сопруга на Роман Абрамович не крие колку е среќна во нејзиниот нов брак и објави невидена фотографија на Инстаграм. Поминаа точно десет месеци откако...
Вести Македонија Слајдер

Десет месеци ниту трага, ниту глас од исчезнатата Марија Брзакова

Горан Наумовски
Десет месеци трае потрагата по исчезнатата Марија Брзакова (28) од Босилово, а од неа нема ниту трага, ниту глас. Таа исчезна на 18 јануари годинава...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: „Среќата е поубава кога е неочекувана“ – Игор Џамбазов и Илина Арсова прославуваат шест месеци љубов

Слободен Печат
Откако објавија дека се заедно, Игор Џамбазов и Илина Арсова станаа омилениот македонски пар. Парот редовно објавува заеднички фотографии, а публиката едноставно ужива во нивната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Алиса Милано седум месеци по коронавирусот: „Откако ми опадна косата, сега имам сериозен проблем со помнењето“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската актерка Алиса Милано зборуваше за коронавирусот, наведувајќи дека дури седум месеци откако го прележа вирусот, таа се уште чувствува последици. Таа пред неколку месеци...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред шест месеци го добија второто дете, а сега му ставаат крај на бракот – Се разведуваат Шехерезад и Сулејман?

Слободен печат
Актерката Бергузар Корел, попозната на нашите простори како Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, во март го роди своето второ дете со актерот Халит Ергенч, кого...