Tag : шест

Вести Свет

Брисел: На донаторска конференција собрани преку шест милијарди евра

МИА Агенција
На втората меѓународна донаторска конференција за борба против коронавирусот, свикана од претседателот на Европската комисија, Урсула фон дер Лаејн, беа собрани 6,15 милијарди евра од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат
Принцот Хари пред венчавката со Меган Маркл имал разни љубови и врски. Меѓутоа најголемо внимание привлече неговата врска со британската манекенка и актерка Кресида Бонас....
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Најстариот монарх во светот – Кралицата Елизабета држи дури шест Гинисови рекорди

Слободен печат
Британската кралица Елизабета има 94 години и се уште е здрава и витална. На престолот на Обединетото Кралство е од февруари 1952 година, а во...
Хроника

Во Кичево шест лица не го почитувале полицискиот час, тие се приведени

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид, каде спаѓа и општина Кичево е стабилна. -Изминатово деноноќие, во периодот од седум...
Вести Свет Слајдер

Кина закрепнува: Од 313 новозаболени, само шест случаи се од локалното жариште

МИА Агенција
Во изминатите седум дена Кина пријавила 313 нови, „увезени“ случаи на заразени од коронавирус, но само шест случаеви се од локално жариште, покажуваат податоците на...
Вести Македонија

Шест кривични за непочитување на мерката самоизолација

Секторот за внатрешни работи Штип попладнево поднесе шест кривични пријави за непочитувањето на мерката за самоизолација. Портпаролот на СВР – Штип Гордана Панајотова информира дека...
Вести Свет Слајдер

Најмалку шест лица убиени во пукање во Германија

Слободен печат
Најмалку шест лица се убиени, а повеќемина се повредени во пукање во германскиот град Рот ам Зе, јави ДПА. Германската полиција на Твитер соопшти дека...
Еспресо Мода

Заблескајте во полн сјај на новогодишната ноќ: 6 најубави стајлинзи! (ФОТО)

Слободен печат
Новата година набрзо присигнува, па време е да започнеме да мислиме во што ќе заблескате на новогодишната ноќ. Кога станува збор за овој период, пожелно...
Здравје Магазин

6 причини кои ќе ве убедат почесто да користите лимон во исхраната

Слободен печат
Лимонот е популарнo цитрусно овошје кое најчесто се користи за правење на пијалоци и преливи за салата, а ретко се јаде самостојно, за разлика на...
Жена Магазин

6 женски имиња кои ПРИВЛЕКУВААТ БОГАТСТВО: Родителите им обезбедиле СРЕЌА ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ!

Слободен печат
Биоенергетските експерти велат дека името, благодарение на својствена енергија, може да влијае на судбината на неговиот сопственик. Се испостави дека носителите на овие имиња никогаш...