Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

По животот во Ванкувер и Лос Анџелес, Меган Маркл и принцот Хари одлучија со синот Арчи да се преселат во Санта Барбара, пишува магазинот „People“.

Како што наведува споменатиот магазин, Меган и Хари ја купиле својата нова вила во овој живописен приморски град, кој лежи на околу 100 милји северно од Лос Анџелес.

– Војводата и војвотката од Сасекс се вселија во својата нова семејна куќа во јули оваа година, изјави претставничката на брачниот пар за магазинот „People“.

Фото: Профимедиа

– Од моментот на пристигнувањето имаат целосна приватност и се надеваат дека тоа ќе биде испочитувано и за нивните соседи, како и за нив како семејство, додаде таа.

Како што се наведува, сега откако се преселија, Меган и Хари се многу поблиску до својата пријателка, славната водителка Опра Винфри, која поседува неколку вили во ова подрачје.

Прочитајте и...  Осум најлоши работи кои оваа есен можете да ги направите за вашето здравје!

Една од сосетките ќе им биде и мегапопуларната водителка Елен Деџенерис.

Фото: Профимедиа

Меган и Хари тврдат дека ги почитуваат сите мерки кои се пропишани поради пандемијата на коронавирусот.

– Како и сите, и тие одржуваат дистанца, внимателни се и многу се чуваат, додава изворот за наведениот магазин.

Прочитај повеќе

Почина „Мама Рамбо“, мајката на Силвестер Сталоне

Слободен Печат

Фаталната Саманта од „Сексот и градот“ зад себе има три пропаднати брака, а љубовта на својот живот ја најде по 60. година

Слободен печат

Разговор со Маргарита Арсова, координатор на „Синедејс“: „Филм на секое платно“ ги оживува старите заборавени кинолокации во Скопје

Јасмина Кантарџиева Димков

Водич за зимница: Стари рецепти од нашите баби за најдобри домати, пиперки и кисели краставички

Слободен Печат

Пријателките од „Пријатели“ на доделувањето на „Еми“: Цимерки сме од 1994 година!

Слободен печат

Марк Ентони изнесе непознат детаљ за Џенифер Лопез: Таа сакаше да се прикрадува и да ги прислушува своите вработени

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дали може симптомите на ковид-19 да се појават и веднаш да исчезнат?

Слободен печат

Што кога на децата им е досадно? Еве неколку предлози

Слободен печат

Осум знаци на усните што ја откриваат здравствената состојба – од дијабетес до болести на црниот дроб

Слободен печат

Дневен хороскоп за 22 септември: Верувајте во себе и покажете им на сите дека знаете што сакате

Слободен печат

Виц на денот: Корона

Слободен печат

Избран е најдобриот филмски лик на сите времиња: Неговиот широк спектар на емоции, ги освои срцата на гледачите!

Слободен Печат