Tag : соседи

Забава Магазин Магазин слајдер

Овие соседи го насмеаа целиот град: Мора да сте креативни за да поминете од овде! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Овој период сите имаме проблем да останеме зафатени, да се забавуваме и да бидеме позитивни. Додека некои се обдуваат да се вратат во нормала со...
Вести Македонија Слајдер

Поголем број на оздравени од заболени лица, загриженост за нови случаи од Ковид-19 во регионот

Слободен печат
Вкупно 78 случаи на Ковид-19 беа регистрирани во текот на вчерашниот ден. Иако бројката е значително помала во однос на претходните недели, сепак надлежните предупредуваат...
Хроника

Маж и жена влегле во дворот на сосетката и ја нападнале

Слободен печат
Соседите и влегле во дворот и почнале да ја удираат со стапови. Ова го доживеала вчера 58-годишна кавадарчанка, кога по претходна расправија, нејзините соседи Б.П...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Какви „корона” мерки донесоа соседните држави за границите? (ВИДЕО)

Слободен печат
Отворањето на границите на нашата држава и соседните држави привлекоа доста внимание во јавноста, особено земајќи ги предвид летните температури. Кој ќе оди во карантин,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Соседите ја ставија Македонија во карантин

Слободен печат
Високите бројки на новозаболени во регионот, како и рангирањето на Македонија како една од земјите што тешко се справуваат со епидемијата на коронавирусот, ги поттикнаа...
Хроника

Тетовец нападнат од соседи откако ги предупредил дека го прекршуваат полицискиот час

Слободен печат
 Тетовец бил нападнат откако предупредил соседи пред зградата дека го нарушуваат јавниот ред и мир и полицискиот час. Настанот се случил вчера на неколку часа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во ваков поглед уживаат нејзините соседи: Нивес Целзиус ја мете терасата во бикини (ФОТО)

Слободен печат
Нивес Целзиус продолжи да објавува провокативни фотографии од својот дом. На последната во низа таа позира во црно, минијатурно бикини со метла во раката. Нивес...
Магазин Магазин слајдер Сцена

СОСЕДИ ОД ПЕКОЛОТ: Комшиите тврдат дека животот им се претворил во вистински хаос откако Меган и Хари се доселиле до нив

Слободен печат
Откако се одлучија да ја напуштат Велика Британија и својата среќа да ја побараат во Америка, Меган Маркл и принцот Хари, не престануваат да ја...
Хроника

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски
Вчеравечер во 21.45 часот женско лице во полиција пријавило дека на улицата „Христо Татарчев“ 17 во Скопје имало нарушување на јавниот ред и мир со...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Кој е канаѓанецот Габриел Вортман кој ладнокрвно уби 16 лица? (ФОТО+ВИДЕО)

Горан Наумовски
Уште од средно училиште, Габриел Вортман (51), стоматолог со повеќе сопствени клиники во Нова Шкотска, бил опседнат со полициско работење, полициски „сувенири“ и фалење со...