соседи Archives - Слободен печат

Tag : соседи

Ви Препорачуваме Колумни

Увек други, никад први!

Љубиша Николовски
Кој и како да им ја разбере политиката на ВМРО ДПМНЕ. Кога зборуваат вистина, и колку време трае пред да ја сменат? И надворешната и...
Вести Планета

Бучавата од соседството му пречи на секој петти жител во ЕУ

Слободен печат
Речиси една петтина од жителите на Европската унија – 18,3 проценти велат дека им пречи бучавата во соседството, објави Евростат. На бучава двојно повеќе се...
Еспресо Шоу биз

Сосетката на Брена раскажа како пејачката со нож упаднала во нивната куќа!

Слободен печат
Лепа Брена (59) е омилена во населбата во Белград каде што живее со своето семејство, а овојпат нејзините соседи открија интересни детали кои ја изненадија...
Вести Ви Препорачуваме Планета

Дете со тумор не смеело да излегува од дома, а потоа соседите нашле начин како да го ЗАБАВУВААТ (ФОТО)

Слободен печат
Квин Вотерс, тригодишното дете кое се бори со тумор на мозокот, летото го поминало во изолација во својата куќа, но неговите соседи пронашле начин тоа...
Забава Магазин

„Драги соседи, вечерва ќе има забава“: Еве брилијантна идеја како да го подмитите комшилукот (ФОТО)

Слободен печат
Со комшилукот секогаш треба да бидете фини, бидејќи никогаш не се знае кога ќе ви затребаат јајца, масло, шеќер или пак рака за спас во...
Вести Економија

Анѓушев: „Мал шенген” не е алтернатива за нашето членство во ЕУ

МИА Агенција
Нема алтернатива за зачленувањето во Европската Унија. Ниедна регионална или локална иницијатива, па ни „мал шенген” не може да биде замена на тоа што ние...
Вести Македонија

Бугарија, Грција, Романија и Хрватска побараа Албанија и Македонија да ги почнат преговорите со ЕУ

Слободен печат
Категорична поддршка на членството на Северна Македонија и на Албанија во ЕУ искажале шефовите на дипломатиите на Бугарија Екатерина Захариева, на Грција Никос Дендиас, на...
Вести

Комшиќ во ОН: Активностите на соседите внесуваат немир во БиХ

Слободен печат
Активностите поврзани со процесот на евроатлантска интеграција во Босна и Херцеговина, како и усогласувањето на општествено-политичкиот систем на БиХ со законодавството на ЕУ, се во...
Вести Регион

ДРАМА ПО СТРАШНОТО ЗЛОСТОРСТВО ВО КЊАЖЕВАЦ: Роднините и соседите се закануваат дека ќе ја демолираат куќата на убиецот!

Слободен печат
Роднините и соседите на убиените Јастреб Асановиќ (38) и Иван Рониќ (19) од Књажевац, Србија, најавија дека ќе ја демолираат куќата на убиецот Ненад Рониќ...