3 C
Скопје

Поранешната девојка му побарала помош: Елтон Џон со својот потег покажа колку големо срце има

Тие двајца биле заедно во седумдесетите, а Линда била инспирација за песната „Someone saved my life”.

Музичарот Елтон Џон веќе неколку години е во брак со Дејвид Фурниш, со кој има и два сина, а сега во јавноста се појави информација како тој и помогнал на својата поранешна девојка.

Иако веќе подолго време е во љубов со маж, Елтон пред неколку децении бил со девојката Линда Ханон која се нашла во невоља.

Тие двајца биле заедно во седумдесетите и таа била инспирација за песната „Someone saved my life”. Кога дознала дека и е неопходна итна операција, вградување на вештачки чашки на колената, Линда му се обратила на Џон.

инстаграм

– По долго размислување испратив мејл до менаџментот на Елтон. Вметнав и неколку детали на кои само тој би се сетил, поврзани за нашиот однос, изјави Линда за британските медиуми.

Прочитајте и...  Не се обидувајте да ги измамите: Хороскопски знаци кои веднаш ги „намирисуваат“ лажговците

Откако му се обратила за помош, Елтон веднаш стапил во контакт со неа и и ја платил операцијата, пренесува „The Sun“.

По врската со Линда, Елтон бил во брак со Рената Блауел во текот на осумдесетите, но во 1988 се развеле и тој тогаш објавил дека всушност сака мажи.

Елтон е во врска со Дејвид од 1993 и заедно ги имаат седумгодишниот Илајџа и деветгодишниот Закари.

Поврзани вести

Најдобрите акциски филмови за 2020 година: „Тенет“ не смеете да го пропуштите

Слободен печат

Теории за „Сексот и градот“: Дали „Ѕверката“ ќе умре во новата сезона?

Слободен печат

Здрави намирници после кои повеќе нема да бидете гладни

Слободен печат

Супер трик – Само една ваква таблета ќе ги извади сите дамки од вашата облека!

Слободен печат

ФОТО | Душко Тошиќ добил неочекувано роденденско изненaдување: Дали е од Јелена Карлеуша?

Слободен печат

ФОТО: Викториа Лоба ужива на Копаоник

М.Р

Остави Коментар