19.8 C
Скопје

Tag : потег

Регион

Парламент го разреши Мета, сега на потег е Уставниот суд

МИА Агенција
Со 104 гласа „за” седум против и три воздржани албанскиот парламент попладнево го разреши шефот на државата Илир Мета, што е прв случај во трите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган и Хари ги очекуваат лоши вести: Принцот Чарлс подготвува драстичен потег поврзан со кралската каса

Слободен печат
Како што се шпекулира низ британските медиуми, на Меган Маркл и принцот Хари не им претстои сјаен период, доколку навистина се случи тоа што се...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Генијалниот потег на канадската пошта против мрачната реалност во пандемијата

Слободен печат
Канадската пошта во обид да се избори против мрачната реалност при епидемијата на коронавирусот, одлучи да внесе малку радост во земјата, така што од сега...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Отстранете ги флеките од ножевите со само еден потег: Трикот на оваа домаќинка ќе ве воодушеви и вас!

Слободен печат
Овој трик е одличен и за чистење на металниот дел околу садоперот. Жена по име Лаура во групата на Фејсбук „Cleaning Hacks, Tips & Recommendations“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еден потег на кралицата Елизабета – Најголемото понижување за Камила Паркер!

Слободен печат
Најголема желба и била да стане кралица на Англија, но Елизабета повлекла потег поради кој тоа никогаш нема да се случи… Според правилата на кралското...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Овој трик навистина успева: Татко ја откри тајната како успева да ја заспие ќерката за половина минута – Еден потег е важен! (ВИДЕО)

Слободен печат
„Овој трик навистина функционира“, напишал таткото Остин во описот под видеото на својот Фејсбук профил. Тој преку снимката им открил на своите пријатели на кој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната девојка му побарала помош: Елтон Џон со својот потег покажа колку големо срце има

Слободен печат
Тие двајца биле заедно во седумдесетите, а Линда била инспирација за песната „Someone saved my life”. Музичарот Елтон Џон веќе неколку години е во брак...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Научниците објаснија како Мајкл Џексон успеа да го направи неговиот најлегендарен потег! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Единствениот Мајкл Џексон, кралот на поп-музиката, беше музичар набљудуван ширум светот, особено секој негов танцувачки потег. Мајкл беше неверојатно вешт танчер и во повеќето свои...
Еспресо Жена Магазин Шоу биз

Самохрана мајка му испратила порака на Ештон Качер, а неговиот потег ги шокирал сите (ФОТО)

Слободен печат
Кога одлучила да му испрати порака на еден од најславните актери на денешницата, Моника Кутиерз не очекувала дека тој навистина ќе ѝ одговори. Ештон Качер...
Вести Македонија

Шефот на руската тајна служба смета дека е циничен ставот на ЕУ за Македонија

МИА Агенција
Директорот на руската надворешно-разузнувачка служба Сергеј Наришкин денеска во Белград изјави дека ставот на Европската Унија за отворањето поглавја со Македонија е циничен. Наришкин гостувајќи...