9.2 C
Скопје

Tag : големо

Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната девојка му побарала помош: Елтон Џон со својот потег покажа колку големо срце има

Слободен печат
Тие двајца биле заедно во седумдесетите, а Линда била инспирација за песната „Someone saved my life”. Музичарот Елтон Џон веќе неколку години е во брак...
Вести Свет Слајдер

Големо намалување на болните од коронавирус во Австрија и Шпанија

Горан Наумовски
Според денешните податоци на Worldometers, во светот се евидентирани повеќе од 2,4 милиони случаи на коронавирус, а досега 165.073 лица починале, додека 625.199 лица се...