Поранешен НБА играч кој играше со Леброн Џејмс сега е бездомник (ВИДЕО)

Делонте Вест ги поминува најтешките моменти во животот.

Поранешниот соиграч на Леброн Џејмс и кошаркар кој има повеќе од 500 натпревари во НБА лигата, Делонте Вест е фатен на видео снимка во лоша состојба со лисици на рацете. Тоа е епилогот на инцидентот кој се случил во Вашингтон, во кој Вест е претепан среден улица, а потоа беше приведен од полицијата.

По завршувањето на НБА кариерата во 2015 година, Делонте Вест често влегуваше во проблеми поради алкохолот, дрогата и тепачките.

Прочитајте и...  Ванеса Брајант го тужи сопственикот на хеликоптерот во кој загинаа Коби и нивната ќерка Џиана!

Уште од 2016 година е објавено дека Вест, за кого се шпекулираше дека имаше афера со мајката на Леброн Џејмс, е бездомник кој проси за пари, а минатата година на социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа дека тој се наоѓал во многу лоша состојба.

Веднаш откако на Твитер се појави видео од тепачката и апсењето на Делонте Вест, негов роднина откри дека поранешната НБА ѕвезда има психички проблеми и дека на улиците во Вашингтон моли за пари.

Делонте Вест најдобрите моменти во НБА кариерата ги имаше во Кливленд кавалирс каде играше заедно со Леброн Џејмс, а на почетокот од кариерата три сезони помина во Бостон селтикс. Има настапувано уште и за екипите на Сиетл и за Далас.

Прочитајте и...  Гвардиола: Му се воодушевувам на Реал Мадрид

Прочитај повеќе

Ванеса Брајант го тужи сопственикот на хеликоптерот во кој загинаа Коби и нивната ќерка Џиана!

Слободен Печат

„ПЕТ ОД ПЕТ“: Кошаркарки на Јужна Дакота приредија шутерско шоу од пола терен! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Одреден судијата за „Ел Класико“, во Барса се крајно незадоволни!

Слободен Печат

Фудбалери од Јужна Африка две минути не сакаа да изведат корнер! (ВИДЕО)

Слободен Печат

ЛШ: Наполи со Елмас против Барселона! (ФОТО)

Слободен Печат

Само три гема за Џазири, „Ѓоковиќ експрес“ во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

2 × четири =

Прочитај повеќе

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат