24.8 C
Скопје

Tag : бездомник

Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Девојка починала како бездомник, а на нејзината сметка имало близу милион долари: Во чии раце завршило нејзиното наследство?

Слободен печат
Животот понекогаш знае да си поигрува со нас, а тоа најдобро го илустрира животната приказна на една девојка која била бездомник, а притоа на нејзината...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Синот на Вил Смит го отвара ресторанот „Те сакам“: Секој бездомник мора да добие храна!

Слободен печат
Синот на славниот актер Вил Смит, пејачот и актер Џејден Смит (22), планира да отвори ресторан во Лос Анџелес, во кој бездомниците ќе јадат бесплатно....
Хроника

Бездомник вчера бил пронајден починат на улица „Македонија“

Слободен печат
Б.К., кој повремено го посетувал пунктот за бездомници на Црвениот крст во Скопје, вчера бил пронајден починат на улица „Македонија”. Случајот во СВР Скопје го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Важеше за најзгодниот актер кој ги освојуваше најубавите жени: Холивудскиот заводник целосно се запуштил и изгледа како бездомник!

Слободен печат
Во 90-тите години ниту една жена не можеше да му одолее на овој убавец…   Актерот Мет Дилон за време на 90-те важеше за голем заводник,...
Вести Свет Слајдер

Бездомник умрел со 1 евро во џебот: Кога почнале да копаат по неговиот живот, останале без зборови

Слободен печат
Бездомник (75) кој умре од ладно на железничката станица во Милано минатата недела, имал повеќе од 100.000 евра во банка и 19.000 евра во акции,...
Вести Македонија Слајдер

Мицкоски: Безобразно е што вчера Заев извади две илјади денари

Слободен печат
Поради лажните ветувања која луѓето, Зоран Заев вчера пред судот можеше само да им се извини. Ова денеска го истакна лидерот на опозициската партија, ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

МУ ГО „НАПРАВИ“ ДЕНОТ: Заев му даде 2.000 денари на бездомник (ФОТО)

Слободен печат
Екс-премиерот Зоран Заев по напуштањето на судот, каде се одржа рочиштето за случајот „Монструм“ за петкратното убиство на 12 април 2012 година, на бездомникот кој...
Останатo Спорт

Поранешен НБА играч кој играше со Леброн Џејмс сега е бездомник (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот соиграч на Леброн Џејмс и кошаркар кој има повеќе од 500 натпревари во НБА лигата, Делонте Вест е фатен на видео снимка во лоша...
Забава Магазин

Куче скитник следело луѓе: Никој не знаел зошто, па ОТКРИЛЕ ВИСТИНА која им ги скршила срцата (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу луѓе од страв или недостаток на емпатија бегаат од кучињата скитници. Меѓутоа тие често бараат помош, бидејќи животот на улица е суров. Ова куче...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Од бескуќник до милионер

Слободен печат
Кога ќе го видите овој човек никогаш не би помислиле дека некогаш бил бескуќник. Станува збор за човекот по име Калил Рафити, кој денес има...