Почина 47-годишната жена која беше тешко повредена во сообрајката во тунелот кај Демир Капија

Колаж: Слободен печат/ Фото: МИА

Во денешната сообраќајка во тунелот Т1, на делницата Гевгелија-Неготино почина 47-годишната жена кој беше тешко повредена.

-Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши увид на местото на настанот и ќе нареди сообраќајно вештачење за да се утврдат причините на несреќата. Наредена е и обдукција на починатата 47-годишна жена – возач која била сама во автомобилот, велат од Обвинителството.

Претходно, од СВР Велес потврдија дека утрово во 08:40 часот на автопатот А1, кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија – Неготино, патничко возило „Фолксваген“ со неготински регистарски ознаки, управувано од 47-годишната Т.П.П., изгубило контрола и излетало од патот.

Автомобил излета од патот кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија-Неготино, тешко повредено едно лице

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот