• сообраќајка

Пијан Македонец предизвикал сообраќајка во Хрватска, удрил во автобус полн со патници

Четириесет и едногодишен Македонец возел под дејство на алкохол и предизвикал сообраќајна несреќа во Хрватска. Тој со својот автомобил излетал од патот, а потоа удрил во автобус полн со патници. Несреќата се случила во близина на градот Пазин во Истра, и нема посериозно повредени. Полицијата во Пазин на Истра вчера околу 19:20 часот добила пријава …

Пијан Македонец предизвикал сообраќајка во Хрватска, удрил во автобус полн со патници Read More »