Tag : сообраќајка

Вести Македонија Слајдер

Сообраќајка кај ЕУ инфо центар, автомобил удри во жардиниера

Слободен печат
На крстосницата пред ЕУ инфо центар, се случи сообраќајна несреќа, при што автомобил удри во жардиниерата, пренесува Независен. Полицијата моментално е на место на настанот,...
Вести Македонија

Сите војници кои беа повредени во вчерашната сообраќајка се пуштени на домашно лекување

Слободен печат
Ниту еден од повредените припадници на Армијата во вчерашната сообраќајна несреќа не е задржан во штипската Клиничка болница. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска за...
Хроника

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Велес

Слободен печат
Синоќа во 21.30 часот било пријавено дека на ул.„Благој Ѓорев” во Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „БМВ” со велешки регистарски ознаки,...
Вести Македонија Слајдер

Во сообраќајката на патот Штип-Радовиш се повредени 17 припадници на Армијата

Слободен печат
Сообраќајна несреќа се случи утринава на патот Штип-Радовиш, кај местото викано „Осми километар”, во која учествувале автобус и комбе. Според првичните информации станува збор за...
Вести Македонија

Судир меѓу автобус и комби: Прекинат сообраќајот на патот Радовиш-Штип

Слободен печат
Поради сообраќајна несреќа, од 7.25 часот е во прекин сообраќајот на магистралниот пат Радовиш – Штип, на осмиот километар од Штип кон Радовиш. Станува збор...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Претепаните Роми од битолската полиција сведочеа во живо: Не малтретираа како стока, не тепаа и држеа во станица до 5 сабајле (ВИДЕО)

Слободен печат.
Ромите кои во вторникот направиле сообраќајка по што биле претепани од страна на сообраќајната полиција во Битола, преку обраќање во живо на фејсбук сведочеа што...
Хроника

Едно лице почина во сообраќајка на автопатот Неготино-Кавадарци

Едно лице почина, а тројца се повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска на автопатот Неготино-Кавадарци. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци во...
Хроника

Едно лице загина, три се повредени откако возило се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија

Слободен печат
Загина едно лице, а три се повредени, откако возило со скопски регистарски таблички се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија. Портпаролот на СВР Велес,...
Вести Македонија Слајдер

Сообраќајка пред Железничката станица во Скопје, сообраќајот отежнат (ФОТО)

Михаило Донев
Сообраќајна несреќа се случи попладнево на раскрсницата пред скопската Железничка станица, сведочи Слободен печат преку следните фотографии. Станува збор за судар на две возила од...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Димитриевска за жалбата на ОЈО за сообраќајката кај Млечен: Ми се потврдија поплаките за обвинителката и судијката!

Лука Андреев
Оштетената во сообраќајката кај Млечниот ресторан, Наташа Димитриевска, за Слободен печат оценува дека од она што го прочитала во соопштението на ОЈО-Скопје, кое се жали...