Tag : демир капија

Вести Слајдер Хроника

Драма кај Демир Капија: Се повредила мигрантка при скок во воз, сопругот побарал помош од полицијата

Слободен печат
Вистинска семејна драма се случувала синоќа кај каменоломот Јаворица – Демир Капија кога едно лице мигрант барало помош од полицијата на Граничниот премин Михајлово. По...
Хроника

148 мигранти откриени кај Демир Капија и Ваксинце

Вчера во 8.50 часот од полициски службеници од Полициската станица Неготино, во близина на Прждевски споменик, Демир Капија, било сопрено патничко возило „ауди“, со скопски...
Хроника

Приведен вработен од Специјалниот завод во Демир Капија поради допирање и бакнување девојка згрижена во домот

Слободен печат
СВР Велес соопшти дека вчера бил приведен вработен од Специјалниот завод во Демир Капија, откако бил фатен на дело како допира и бакнува девојка згрижена...
Вести Македонија

Специјалниот завод Демир Капија доби донација „УВ Гард“ за дезинфекција од бактерии и вируси

Слободен печат
ЈУ Специјален завод Демир Капија, денеска доби донација „УВ Гард” – уред со УВ зраци за дезинфекција на површини и воздух од вируси и бактерии,...
Хроника

Десетина млади нападнале тројца од Демир Капија и им го оштетиле возилото

Слободен печат
Вo Полициската станица Демир Капија вчера околу 15:00 часот било пријавено дека кај место „Дошница – Вирови”, Демир Капија, Х.И.(19), П.М.(18) и С.Ѓ., по вербална...
Хроника

Драма на автопатот Демир Капија – Неготино

Две патнички возила на автопатот Демир Капија – Неготино возеле во спротивна насока и направиле сообраќајна несреќа со трето возило. Полицијата при увидот пронашла мигранти....
Хроника

Кај Демир Капија откриени 113 мигранти

Ноќеска на автопатот Гевгелија – Демир Капија, кај клучка Миравци, полициски службеници го лишиле од слобода И.П.(30) од Косово поради тоа што при преглед во...
Вести Македонија Слајдер

Петров: Мерките во целост се почитуваат како од граѓаните, така и од институциите во Демир Капија

Слободен печат
-На самиот влез во општината има пунктови за дезинфекција, обезбедени и направени се флаери за информација од опасноста на Ковид-19, изјави за „Утрински брифинг“ на...
Вести Македонија

Дождовите ја заматија водата за пиење во Кавадарци и Демир Капија

Горан Наумовски
Дождовите ја заматија водата за пиење во Кавадарци и Демир Капија, се препорачува таа да се преврива пред употреба. -Од Центар за јавно здравје Кавадарци...
Вести Македонија Слајдер

Лицата кои беа сместени во касарната на Криволак, денеска ќе бидат однесени во Заводот Демир Капија

Слободен печат
Министерството за oдбрана денеска излезе со информација дека во текот на денешниот ден лицата сместени во Центарот за обука во Пепелиште – Криволак, ќе бидат...
MacedonianAlbanianBulgarian