Автомобил излета од патот кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија-Неготино, тешко повредено едно лице

Возило управувано од 47-годишната Т.П.П. утрово излетало од патот кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија – Неготино. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber -Денеска во 08.40 часот на автопатот А1, кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија – Неготино, патничко возило „фолксваген“ со неготински регистарски ознаки, управувано од 47-годишната Т.П.П., изгубило контрола и излетало од … Продолжи со читање Автомобил излета од патот кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија-Неготино, тешко повредено едно лице