По скандалите, испливаа сите тајни на Ким и Канје: Долго време не се заедно, а раперот децата ги гледа многу ретко и пати поради тоа! (ФОТО)

Написите за проблемите во бракот на Ким Кардашијан Вест и Канје Вест ги полнат медиумите последниве две недели, откако контроверзниот рапер објави скандалозни твитови на социјалните мрежи.

Ким Кардашијан конечно проговори за нервниот слом на Канје Вест: Немоќни сме, тој не е добро!

Инаку, контроверзниот рапер и кандидат за претседател на САД, откри дека мајката на неговата сопруга Ким, Крис Џенер, ја продала секс-лентата на ќерка си сакајќи да ја вивне во центарот на вниманието (во што и успеа, земајќи предвид дека оттогаш реалното шоу „Во чекор со Кардашијан“ се снима и гледа над десет години), блиски извори на славната брачна двојка тврдат дека сопружниците веќе една година не живеат под ист покрив.

Канје Вест не престанува да го шокира светот: Ким сакаше да ме однесе во лудница, нејзината мајка ја продала секс-снимката! (ФОТО)

Поточно, од моментот кога Канје купи ранч во Вајоминг, Ким своевремено изјави дека не планира да се пресели на рачот затоа што се’ уште не е подготвена да се откаже од својот живот во Лос Анџелес, додека Канје обожава да живее далеку од градската врева и папараците.

Прочитајте и...  Мачка го украде вниманието од моделите и прошета по модната писта (ВИДЕО)

Канје е во Вајоминг последнава година, а Ким го посетува еднаш месечно и му ги носи децата. Тие не минуваат време заедно, откако тој комплетно го префрли својот живот во Вајоминг и тоа не е местото каде што е неговото семејство, каде што децата му oдат во училиште“, открива изворот и додава: „Ким знае дека не е здраво да биде околу Канје периодов ниту за неа, ниту за децата. Тој мора да се прибере за да може да биде партнер и татко во иднина-, вели извор близок до парот, кој додава дека Вајоминг наводно бил доброместо за кретивноста на раперот.

 Ким Кардашијан си заминула сама со приватен авион од ранчот на Канје во Вајоминг.Ким минатата недела допатува на ранчот каде нејзиниот сопруг веќе некое време престојува, за да ги поправи односите со сопругот по неговите шокантни изјави, но откако испливаа фотки како парот се кара во автомобил, Ким го напушти ранчот / Фото: *PREMIUM-EXCLUSIVE* BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Пред само неколку дена, парот беше забележан како се кара во автомобил, а Ким не можеше да ги додржи солзите од љубопитните папараци. Блиски извори до парот за медиумите велат дека иако таа специјално допатувала на ранчот за да се смири со раперот, односите им се влошиле.

Бракот на Ким Кардашијан и Канје Вест на „стаклени нозе“: Ким плаче во автомобил додека разговара со сопругот! (ФОТО)

Исто така, блиските лица тврдат дека Ким и Канје кријат од јавноста дека се разделени и продолжуваат да креираат слика на среќно и хармонично семејство. Имено, и двајцата се’ уште не се подготвени да се разведат дефинитивно.

Прочитајте и...  Франц од „Нокаут“ по втор пат стана татко! (ФОТО)

Семејството Кардашијан-Вест /  Фотографија: Profimedia

Ким Кардашијан и Кање Вест се заедно од 2012 година, а во 2014 година ја официјализираа врската и стапија во брак. Тие се заедно вкупно осум години и имаат четири заеднички деца: Норт (роден 15 јуни 2013, Сеинт (роден 6 декември 2015), Чикаго (родена 15 јануари 2018 година) и Псалм (роден 9 мај 2019 година).

Прочитај повеќе

ВРИЈАТ социјалните мрежи: Панчо од ДНК од Охрид порача „Лепотици, не секој газ е наменет за танга по плажа“ (ФОТО)

Слободен печат.

Бијонсе во соработка со Дизни сними раскошен визуелен албум (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Кога и колку да пиете вода, за организмот да ви функционира совршено

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ без влакна на јазикот: Нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, и овој што го имаме е сосема доволен

Слободен печат

Хороскоп за 3 август: Раковите ќе флертуваат со колега, пред Скорпиите дилема

Слободен печат

Виц на денот – Сирење

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рита Ора топлес на Ибица: Пејачката ужива во летото!

Слободен Печат

Дали некои луѓе имаат заштита од коронавирусот?

Слободен Печат

Мачка го украде вниманието од моделите и прошета по модната писта (ВИДЕО)

Слободен Печат

Темната страна на писателот на книгата „Алиса во земјата на чудата“, кое било девојчето Алис и зошто ја фотографирал гола?

Слободен Печат

Пет причини зошто да ги јадете семките од лубеница кои се исклучително добри за вашето здравје!

Слободен Печат

Преубавата принцеза која го променила најконзервативното кралство, отворила училишта и болници, а луѓето ја гледале како филмска ѕвезда

Слободен печат