Пакјао го потврди боксерскиот меч против Мекгрегор

Мани Пакјао (41) го потврди боксерскиот меч со Конор Мекгрегор откако Ирецот синоќа на „Твитер“ објави дека Филипинецот ќе му биде наредниот противник.

Пакјао, кој моментно е еден од 24 сенатори во Филипини, преку својата канцеларија објави дека борбата ќе се одржи следната година на Блискиот исток.

– Во име на сите филипински жртви на ковид-19, сенаторот Мани Пакјао следната година ќе се бори против суперѕвездата на УФЦ, Конор Мекгрегор – рече помошникот на Пакјао, Џејк Џосон, кој додаде дека двете страни разговараат.

Мекгрегор кој подобро го знае јавноста од борбите во УФЦ, истакна дека за него ќе биде вистинска чест да се бори со еден од најголемите боксери во модерната ера.

Прочитајте и...  Познати имињата на пет кандидати за наследник на Бартомеу

И пред три години Мекгрегор беше дел од боксерскиот ринг во борба против Флојд Мејведер и загуби, но и двајцата заработија огромни приходи од шоуто во Лас Вегас.

Пакјао последен пат боксуваше во јули минатата година кога го победи Кит Турман во Лас Вегас, додека на почетокот од оваа година, 32-годишниот Мекгрегор триумфираше против Доналд Сероне на „УФЦ 246“ и објави дека ја завршува својата кариера.

Поврзани вести

Надал се откажува: Ѓоковиќ и шеста година најдобар тенисер на светот!

Слободен печат

Без Борко и Георгиевски против Финска и Швајцарија!

Слободен печат

Пирло: Има млади и неискусни во Јуве, далеку сме од Барса!

Слободен печат

Ндомбеле: Не ме повредија, ниту ме мотивираа зборовите на Мурињо!

Слободен печат

„Џокерот“ на Солскјер: Решфорд го надмина рекордот на Мбапе!

Слободен печат

Лига Европа: Адеми против ЦСКА Москва, холандски предизвик за Велковски

Слободен печат

Остави Коментар