Tag : Мани Пакјао

Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

МИШЕЛ „ЖАРИ И ПАЛИ“: Беше модел, но се одлучи за боксот! (ФОТО)

Слободен печат
Мишел Џој Фелпс во светот на славните влезе како модел за „Максим“ и актерка, иако нејзината филмографија е прилично „тенка“. Мишел се преориентираше на својата...
Останатo Спорт

Пакјао како вино, и на 40 години со шампионски појас (ВИДЕО)

Слободен печат
Филипинската боксерска легенда го победи својот 30-годишен американски ривал по одлуката на судиите во возбудлива битка од 12 рунди во Лас Вегас, Невада. Така, стана...