21.8 C
Скопје

Tag : Мани Пакјао

Останатo Спорт

Пакјао го потврди боксерскиот меч против Мекгрегор

Слободен печат
Мани Пакјао (41) го потврди боксерскиот меч со Конор Мекгрегор откако Ирецот синоќа на „Твитер“ објави дека Филипинецот ќе му биде наредниот противник. Пакјао, кој...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

МИШЕЛ „ЖАРИ И ПАЛИ“: Беше модел, но се одлучи за боксот! (ФОТО)

Слободен печат
Мишел Џој Фелпс во светот на славните влезе како модел за „Максим“ и актерка, иако нејзината филмографија е прилично „тенка“. Мишел се преориентираше на својата...
Останатo Спорт

Пакјао како вино, и на 40 години со шампионски појас (ВИДЕО)

Слободен печат
Филипинската боксерска легенда го победи својот 30-годишен американски ривал по одлуката на судиите во возбудлива битка од 12 рунди во Лас Вегас, Невада. Така, стана...