10 C
Скопје

Tag : конор

Останатo Спорт

Пакјао го потврди боксерскиот меч против Мекгрегор

Слободен печат
Мани Пакјао (41) го потврди боксерскиот меч со Конор Мекгрегор откако Ирецот синоќа на „Твитер“ објави дека Филипинецот ќе му биде наредниот противник. Пакјао, кој...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Џастин Бибер го предизвика Том Круз, Мекгрегор ќе ја организира борбата (ФОТО)

Слободен печат
Музичката ѕвезда Џастин Бибер (25) го предизвика актерот Том Круз (56) да се бори со него во УФЦ меч. Канадскиот пејач се огласи на Твитер...