Овие 5 дезени ќе доминираат ова лето, а ниту еден од нив не е цветен: Дами бидете совршени во секоја прилика! (ФОТО)

профимедиа

Освен цветниот дезен кој неколку години по ред е избор број еден за летниот период, постојат уште мноштво дезени кои се синоним за летните месеци во годината.

Дезените наречени „gingham“ или „vichy“ повторно се во центарот на вниманието. Ги има на бикините, фустаните, панталоните или украсите за коса, марамите и сл.

Експертите откриваат дека овие пет дезени ќе бидат вистински хит ова лето, па токму затоа, пронајдете го оној кој совршено ќе ви одговара и набавете си го.

Погледнете кои се тие дезени кои ќе го одбележат ова лето, а не станува збор за класичниот цветен принт.

Овошен дезен

инстаграм
инстаграм

„Tie-dye“ дезен

инстаграм

Точки, точки и уште точки

инстаграм

„Gingam“ дезенот

инстаграм

Тропски дезен

инстаграм
Видео на денот