Овие 5 дезени ќе доминираат ова лето, а ниту еден од нив не е цветен: Дами бидете совршени во секоја прилика! (ФОТО)

Освен цветниот дезен кој неколку години по ред е избор број еден за летниот период, постојат уште мноштво дезени кои се синоним за летните месеци во годината. Дезените наречени „gingham“ или „vichy“ повторно се во центарот на вниманието. Ги има на бикините, фустаните, панталоните или украсите за коса, марамите и сл. Експертите откриваат дека овие …

Овие 5 дезени ќе доминираат ова лето, а ниту еден од нив не е цветен: Дами бидете совршени во секоја прилика! (ФОТО) Read More »