24.8 C
Скопје

Tag : принтови

Култура

Изложба на дигитални принтови од ликовниот уметник Валмир Азири

МИА Агенција
Во ЈУ Културно Информативен Центар – Скопје, во Изложбените салони – Империјал 1 и 2, од денеска до 16 јуни ќе биде отворена изложба на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Овие 5 дезени ќе доминираат ова лето, а ниту еден од нив не е цветен: Дами бидете совршени во секоја прилика! (ФОТО)

Слободен печат
Освен цветниот дезен кој неколку години по ред е избор број еден за летниот период, постојат уште мноштво дезени кои се синоним за летните месеци...
Еспресо Жена Магазин Мода

Го зазема модниот трон: По анимал и карираниот, пристигна „must have“ принтот!

Слободен печат
Вистинско летно освежување… одличен летен принт! Станува збор за цветниот принт кој ги излуде модените трендсетерки на Инстаграм, а кој совршено се вклопува во летните...
Еспресо Мода

Принтови кои ќе ги носиме оваа пролет

Слободен печат
Доаѓањето на убавото време, за повеќето страствени љубителки на модата значи дека е конечно време за посмел, поатрактивен и поразигран изглед, во духот на пролетта....