Принтови кои ќе ги носиме оваа пролет

Доаѓањето на убавото време, за повеќето страствени љубителки на модата значи дека е конечно време за посмел, поатрактивен и поразигран изглед, во духот на пролетта.

Убавите, долги денови се идеални за носење на поразиграни пролетни парчиња, а оваа сезона, долгите, разиграни фустани, комотните маичка-кошули со интересни принтови, станаа омилена модна атракција, на многу девојки со стил.

Кога станува збор за принтовите, еден од омилените оваа пролет, секако ќе бидат неодоливите точки.

Ако сакате разигран стил, во кој ќе оставите впечаток на женствена, елегантна но и разиграна личност, овој принт е дефинитивно вистинскиот избор за вас.

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар