8 C
Скопје

Официјално: Тафа и Јусуфи ќе ги бранат боите на Ренова!

Фудбалскиот клуб Ренова продолжува оваа зима со ангажирање на нови засилувања пред вториот дел од сезоната.

„Гипсарите“ денеска ги промовираа Арбен Тафа за многу посилна одбрана, како и Фатјон Јусуфи кој игра на позицијата лево крило.

Претходно во клубот пристигнаа уште словенечкиот фудбалер од средниот ред, Марко Гајиќ и голманот Вулнет Исљами. На позајмица од Шкендија дојде Арлинд Алити, од клупската школа дојдоа Ерен Мемеди и Амар Емрули, нов играч е и Колумбиецот Џон Еду Мена Перез.

Си заминаа Валон Незири, Артан Велију, Арменд Алиу, Алтин Сефо и Сулејман Кулибали.

И сезонава Ренова има амбиции за опстанок во елитата, моментно е на деветтата позиција со 19 бодови.

ВИДЕО: Цветаноски се надева на шампионска титула со Шкупи!

Прочитајте и...  Шанса за одбојкарите: Завршниот турнир во Европската лига ќе се игра во Македонија

Поврзани вести

Откриено колку пари бара Надал за настап на помалите турнири

Слободен печат

Започна трката за Халанд, Челси е првиот тим кој ќе понуди повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Хамилтон: Се додека дишам, ќе се борам за промени

Слободен печат

ВИДЕО: Перо Антиќ: Доколку не им се допаѓам на клубовите, ќе си заминам

Слободен печат

Шанса за одбојкарите: Завршниот турнир во Европската лига ќе се игра во Македонија

Слободен печат

Симевски го објави списокот на ракометарки за квалификацискиот турнир

Слободен печат

Остави Коментар