Tag : арбен тафа

Спорт Фудбал

Тафа: Струга Трим Лум докажува дека е незгоден ривал за сите!

Фидан Коминовски
Струга Трим Лум дебитира сезонава во нашето најдобро фудбалско првенство и со своите игри покажа дека не случајно се наоѓаат во елитата. Тоа го докажуваат...
Спорт Фудбал

Тафа: Ова е голем успех, Струга заслужува прволигашки фудбал!

Коминовски Фидан
Со своите игри и резултати заслужено фудбалерите на Струга Трим Лум го добија пехарот за првото место освоено во Втората лига – Запад. Во последното...