Тафа: Ова е голем успех, Струга заслужува прволигашки фудбал!

Со своите игри и резултати заслужено фудбалерите на Струга Трим Лум го добија пехарот за првото место освоено во Втората лига – Запад.

Во последното коло Струга Трим Лум успеа на еден одличен начин да ја круниса фантастичната сезона со триумф над Лабуништа со 6:1. Лабуништа ќе игра бараж меч против Тиквеш.

Принтскрин – ФФМ

За домаќините двоен стрелец беше Арбен Тафа, по еден погодок имаа Дејан Цветаноски кој ја започна гол-серијата, потоа Абдулхади Јахја и Агон Хајредини, а на спротивната страна стрелаше Бојан Спиркоски.

– Навистина е голем успех, првин за нас како играчи и клуб со оглед на тоа дека клубот е формиран во 2015-та, постои само четири години и е историски пласман. Можам да кажам дека сум задоволен од колективната игра, упорната работа и професионализмот на крај даде резултат. Големо благодарение на спонзорите што ни овозможија супер услови за остварување на целта. Струга заслужува прволигашки фудбал – ни изјави фудбалерот на Струга Трим Лум, Арбен Тафа.

Прочитајте и...  Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат