• струга трим лум

Шкендија убедлива над Борец, Алтипармаковски за триумф на Брегалница

Вкупно пет натпревари беа на програмата од деветтото коло денеска во Првата македонска фудбалска лига, најубедлива беше Шкендија која со 3:0 го совлада Борец. Тетовските „црвено-црните“ го обезбедија третиот триумф сезонава уште во првото полувреме, два гола беа дело на Гури (еден од пенал), а еден запиша Дориев во петтата минута од средбата. Мируваа мрежите …

Шкендија убедлива над Борец, Алтипармаковски за триумф на Брегалница Read More »