Tag : струга трим лум

Спорт Фудбал

Официјално: Арбен Тафа ново засилување за Беласица

Слободен печат
Арбен Тафа е второто летно засилување на фудбалскиот клуб Беласица. Искусниот одбранбен играч во струмичката екипа доаѓа од редовите на ФК Струга Трим-Лум, а во...
Спорт Фудбал

Стружани го дезинфицираат стадионот пред тренинзите и мечевите (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија одлучи да продолжи оваа сезона во Првата лига со плејоф и без испаѓање. Комисијата за натпреварување во ФФМ ќе предложи продолжување...
Спорт Фудбал

Познати полуфиналните двојки од Купот на Македонија, „Пандевци“ против Брегалница

Слободен печат
Бранителот на трофејот од Купот на Македонија, екипата на Академија Пандев во полуфиналето ќе игра против екипата на Брегалница. Во второто полуфинале ќе се сретнат...
Спорт Фудбал

Шкендија го елиминираше Работнички, познати сите полуфиналисти во Купот

Слободен печат
Денеска се одиграа реванш натпреварите од фудбалскиот Куп на Македонија и се дознаа сите четири патници во наредната фаза, тие се Академија Пандев, Шкендија, Струга...
Спорт Фудбал

Тафа: Струга Трим Лум докажува дека е незгоден ривал за сите!

Фидан Коминовски
Струга Трим Лум дебитира сезонава во нашето најдобро фудбалско првенство и со своите игри покажа дека не случајно се наоѓаат во елитата. Тоа го докажуваат...
Спорт Фудбал

Вардар на чекор од есенска титула, Струга ја изненади Шкендија!

Слободен печат
Денеска се одигра и 16. коло во Првата македонска фудбалска лига, најголемото изненадување повторно го направи новајлијата Струга Трим Лум кој на домашен терен со...
Спорт Фудбал

Струга го „нокаутирашe“ Вардар, само бод за Академија Пандев

Слободен печат
Денеска се одиграа четири натпревари од 14. коло во Првата македонска фудбалска луга, големо изненадување приреди Струга Трим Лум совладувајќи го лидерот во шампионатот Вардар...
Спорт Фудбал

Работнички без тренер, Влахо си поднесе оставка

Слободен печат
Работнички го загуби мечот со Струга Трим Лум и падна на дното на табелата во Првата фудбалска лига, а тоа доведе и до разделба со...
Спорт Фудбал

Само бод за Вардар, Работнички „закован“ на дното!

Слободен печат
Новајлијата оваа сезона Борец на домашен терен во рамките од 10 коло во Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ) го совлада Шкупи со 2:1, најпрвин поведе...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Мируваа мрежите во Тетово, „пандевци“ подобри од Силекс!

Слободен печат
Фудбалското прволигашко дерби во Тетово заврши со непопуларниот резултат 0:0, откако попладнево напаѓачите на Шкендија и Вардар не беа расположени за голови. Вардар најдобрата шанса...