6 C
Скопје

Tag : втора лига запад

Спорт Фудбал

Згасна фудбалски второлигаш во Македонија!

Слободен печат
Tажна вест за македонскиот фудбал, за фудбалот во с. Форино и целиот Гостивар, исчезна фудбалски клуб со 42-годишна традиција. Денеска Вардар Форино требаше да го...
Спорт Фудбал

ФК Пелистер бара разумна одлука од првите луѓе на мак фудбалот

Слободен печат
Раководството на Фудбалската федерација на Македонија одржа консултативен состанок со претставниците на клубовите од Првата лига во однос на начинот и предлозите за завршување на...
Спорт Фудбал

Одбиено барањето на второлигашите за укинување на котизацијата

Во барањето, клубовите наведуваат дека се аматерски и дека при поднесување на истото барање имале в предвид дека У.О. на ФФМ ги ослободил клубовите од...
Спорт Фудбал

Тафа: Ова е голем успех, Струга заслужува прволигашки фудбал!

Коминовски Фидан
Со своите игри и резултати заслужено фудбалерите на Струга Трим Лум го добија пехарот за првото место освоено во Втората лига – Запад. Во последното...