12 C
Скопје

Tag : зимски преоден рок 2021

Спорт Фудбал

Рубин Хебај е првото зимско засилување на Шкендија

Слободен печат
Денеска тетовските „црвено-црни“ го промовираа новото зимско засилување пред стартот на вториот дел од сезоната, станува збор за 22-годишниот Рубин Хебај. Тој во наредните две...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Манџукиќ имаше успешни прегледи, наскоро потпис со Милан!

Слободен печат
Според италијанските медиуми Марио Манџукиќ имаше успешни лекарски прегледи и неговиот договор ќе го потпише во текот на утрешниот ден со „росонерите“. 34-годишниот Хрват во...
Спорт Фудбал

Уште еден македонски репрезентативец пред трансфер во Италија!

Слободен печат
Како што информираа денеска добро познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марцио, Бобан Николов е пред трансфер во редовите на Лече. Досега ги бранеше боите на...
Спорт Фудбал

Озил ја продолжува кариерата во Фенербахче

Слободен печат
Германскиот играч за врска го напушти клубот од „Емирати“ после седум и пол години и наскоро ќе настапува за Фенербахче. Месут Озил прави трансфер во...
Спорт Фудбал

Јовиќ од Реал Мадрид на позајмица во Ајнтрахт Франкфурт

Слободен печат
Сега веќе е и официјално, српскиот напаѓач одлучи до крајот на сезоната да ги брани боите на бундеслигашката екипа. А токму од Ајнтрахт Франкфурт во...
Спорт Фудбал

Официјално: Тафа и Јусуфи ќе ги бранат боите на Ренова!

Слободен печат
Фудбалскиот клуб Ренова продолжува оваа зима со ангажирање на нови засилувања пред вториот дел од сезоната. „Гипсарите“ денеска ги промовираа Арбен Тафа за многу посилна...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Цветаноски се надева на шампионска титула со Шкупи!

Слободен печат
Еден од најдобрите играчи во есенскиот дел од шампионатот, Матеј Цветаноски (23) денеска потпиша договор на две години со ФК Шкупи. Еден од најпосакуваните во...
Спорт Фудбал

Готово: Ерик Гарсија за пет милиони евра во Барселона!

Слободен печат
Како што информира „Мундо Депортиво“, управата на каталонскиот клуб го обезбеди првото засилување во зимскиот преоден рок. Во редовите на Барселона доаѓа одбранбениот играч кој...
Спорт Фудбал

Македонскиот репрезентативец Ристовски има понуда од Грција

Слободен печат
Екипата на АЕК предводена од шпанскиот тренер Мануел Хименез ја следи ситуацијата со Стефан Ристовски, информираат грчките медиуми. Овој клуб исто така се обидува да...
Спорт Фудбал

Кој ќе го замени Ибра: Милан со две желби во зимскиот преоден рок!

Слободен печат
Нема сомнение дека кој и да игра во Милан, Златан Ибрахимовиќ оваа сезона ќе биде прв напаѓач на „росонерите“. Но, воедно тренерот Пиоли ќе мора...