-2 C
Скопје

Рубин Хебај е првото зимско засилување на Шкендија

Денеска тетовските „црвено-црни“ го промовираа новото зимско засилување пред стартот на вториот дел од сезоната, станува збор за 22-годишниот Рубин Хебај.

Тој во наредните две и пол години ќе ги брани боите на есенскиот шампион во Првата македонска лига, Шкендија.

Овој играч кој настапува во делот на нападот, беше досега дел од албанските национални репрезентации до 17, 19  и 21 година.

На клупски план настапуваше за Влазнија, Домжале, Партизани, Ворскла Полтана, а негова последна екипа беше Теута со 15 натпревари и два голови, а воедно се закити со трофеи во албанскиот Куп и Суперкуп.

Со Партизани Тирана каде што играше на позајмица од словенечкиот тим на Домжале придонесе со четири погодоци во освојувањето на титулата шампион во Албанија.

Прочитајте и...  АБА2: Широки го декласира Работнички

Поврзани вести

ВИДЕО: Триумф на Наполи, десетина минути за Елмас

Слободен печат

Шоу на Кејн и Бејл за нов триумф на Тотенхем

Слободен печат

Барселона има нов претседател, Меси останува на „Камп Ноу“?

Слободен печат

Милинковиќ-Савиќ на лето од Лацио се сели во Јувентус?

Слободен печат

Коронавирус пред ол-стар натпреварот, двајца кошаркари го откажаа настапот

Слободен печат

Познат распоредот за третиот дел од сезоната во ПМФЛ: Вардар во првите две кола против Шкупи и Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар