6 C
Скопје

Tag : рубин хебај

Спорт Фудбал

Рубин Хебај е првото зимско засилување на Шкендија

Слободен печат
Денеска тетовските „црвено-црни“ го промовираа новото зимско засилување пред стартот на вториот дел од сезоната, станува збор за 22-годишниот Рубин Хебај. Тој во наредните две...